האש חודשה: דקה אחרי דקה

אחרי שאתמול הסתבר שמבצע צוק איתן עדיין בעיצומו, במהלך הלילה נשמעו אזעקות בעוטף עזה ובאשקלון - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי. ביממה האחרונה תקף צה"ל יותר מ-80 מטרות טרור בעזה, כולל משגרים מוטמנים ומרחבי שיגור

צוק איתן עדיין כאן: הפגיעה אמש במשפחתו של ראש הזרוע הצבאית של החמאס מוחמד דף הובילה לחידוש נרחב של הירי לעבר ישראל, מירושלים ותל אביב עד אשקלון ובאר שבע. במקביל, נמשכות כל העת תקיפות צה"ל ברצועת עזה. תמה הפסקת האש - עדכונים שוטפים דקה אחרי דקה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

22:52: לפני זמן קצר תקף צה"ל בצפון רצועת עזה פעיל טרור אשר ביצע ירי תלול-מסלול לעבר יישובי עוטף עזה זמן קצר לפני כן. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה בפעיל.

22:40: רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, איש לא נפגע. בתוך כך, הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ אמר בטקס האזכרה לחללי חטיבת גולני כי "הלחימה בגזרה הדרומית לא הסתיימה". לדבריו, "אנו מוכנים להילחם בכל דרך שתידרש עד להשגת השקט".

20:45: ראש הממשלה בנימין נתניהו העריך כי חמאס ספג את המכה הקשה ביותר מאז הקמתו. "זו מערכה מתמשכת, מבצע צוק איתן לא הסתיים אפילו לרגע. הרגנו מאות מחבלים והשמדנו אלפי משגרים". ראש הממשלה אמר בהצהרה מיוחדת כי " אנו נוקטים את כל האמצעים על מנת להשלים את המערכה". לדבריו, "רק טובתם של אזרחי ישראל מנחה אותי בקבלת ההחלטות, לא התלהמות ולא אינטרסים". הוא סירב להתייחס לשאלה האם ישראל ניסתה לחסל את מוחמד דף, אך אמר כי "אף אחד לא חסין".

20:10: הירי לדרום לא פוסק: רקטה נפלה בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

19:50: בשעה האחרונה תקף צה"ל משגר רקטות מוטמן בדרום רצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי מאתמול הותקפו 110 מטרות טרור כולל מחסני אמל"ח, פעילי טרור ומשגרים.

18:45: שני יירוטים באזור אשקלון, ויירוטים נוספים במרכז: אזעקות נשמעו בלוד, פתח תקווה, אור יהודה, מודיעין, באר יעקב ותל השומר.

18:40: בעוד הירי לדרום נמשך, אומר בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק כי בניגוד לדיווחים, מוחמד דף חי וממשיך בתפקידו כראש הזרוע הצבאית.

18:10: ארבע רקטות התפוצצו מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

18:00: דובר צה"ל מסר כי צה"ל תקף בשעות האחרונות שני פעילי טרור שעסקו בשיגור רקטות לעבר ישראל במרכז רצועת עזה. זוהתה פגיעה במטרה. בנוסף, נפגע משגר רקטות בצפון רצועת עזה.

17:50: למרות דבריו של אריאל, מקור ישראלי אמר לרשת "פוקס ניוז" האמריקנית כי "ההערכה היא שראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף נהרג".

17:00: השר אורי אריאל אמר בראיון למהדורה ראשונה כי הוא לא יודע מה עלה בגורלו של מוחמד דף, אך הוא מקווה כי הדיווחים על מותו נכונים. "הצעד המרכזי כעת הוא להוריד את איום הטילים על ידי פעולה קרקעית, הפעילות עד כה לא הביאה לשקט", אמר אריאל.

16:30: מספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ומחוץ ליישובים במועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב ואשכול. בכל המקרים איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

16:10: רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

15:20: צה"ל תקף שני פעילי טרור שהיו מעורבים בירי במהלך היום לעבר שטח ישראל. הכוחות דיווחו כי זיהו פגיעה בשני הפעילים.

14:03: החלו הלוויית אשתו ובנו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף

14:00: שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים בתחום המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהירי.

13:50: שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה נוספת בשמיי המועצה האזורית חוף אשקלון. בשני המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.

13:10: דובר חמאס טוען: מוחמד דף לא נפגע וכלל לא שהה בביתו בזמן שצה"ל תקף במקום.

12:24: שתי רקטות נוספות מתפוצצות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול.

11:47: רקטה התפוצצה בתוך אחד היישובים במועצה האזורית אשכול וגרמה נזק לקיר של מבנה, איש לא נפגע.

11:30: צה"ל מעדכן כי עד לשעה זו הותקפו 80 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו מתחמי שיגור, אתרים לאחסון אמצעי לחימה ומשגרים מוטמנים.

10:47: חמש רקטות מתפוצצות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים או נזק.

10:37: מערכת כיפת ברזל מיירטת רקטה מעל קרית גת.

10:30: אזעקה רודפת אזעקה ביישובי עוטף עזה, כשבתוך שעה נשמעות אזעקות בכל המועצות האזוריות שמסביב לרצועה - אשכול, חוף אשקלון ושער הנגב. ארבע רקטות מתפוצצות בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

ביתו ההרוס של מוחמד דף (חדשות 2)

09:16: רקטה מתפוצצת בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון.

08:12: אזעקות נשמעות באשדוד, אשקלון, יישובי באר טוביה, לכיש ועוטף עזה. מערכת כיפת ברזל מיירטת לפחות רקטה אחת מעל העיר אשקלון.

07:40: שתי רקטות נחתו בשטח פתוח באשכול; אין נפגעים

נפילת רקטה באשכול (רון שורק)

07:20: הפלסטינים מדווחים על שישה הרוגים ברצועה, מתוכם אישה בהריון ושלושה ילדים.

06:15: שתי רקטות מתפוצצות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים ולא נגרם נזק מירי זה.

05:53: מטוסי חיל האוויר תוקפים מטרות טרור ברחבי הרצועה: צה"ל פגע במטרות בזייתון, בדיר אל בלאח ובעיר רפיח שבדרום הרצועה.

חי או מת? מוחמד דף

02:15: אזעקה נשמעה בעיר אשקלון, לא אותרו נפילות בשטח העיר.

01:30: אזעקות נשמעו במועצה האזורית חוף אשקלון.

00:05: רסיס רקטה נמצא בדרום ירושלים.

00:00: רקטה התפוצצה ביישוב במועצה האזורית אשכול; אין נפגעים.