מטחים לדרום, צה"ל תוקף בעזה

סמוך ל-20:00: רקטה נורתה לאשדוד והתפוצצה בשטח פתוח. מוקדם יותר: שתי רקטות יורטו מעל נתיבות. לא ידוע על נפגעים או על נזק. בתגובה, צה"ל תוקף מטרות ברצועה. המשלחת הישראלית הוחזרה

מטחי רקטות לעבר הדרום, כולל באר שבע, הפרו היום (שלישי) את הפסקת האש שהייתה אמורה להסתיים בחצות. בתגובה, תקף צה"ל ברצועה. נתניהו הורה לצוות הישראלי לשוב מיד מקהיר. המצרים, מצידם, פועלים לחידוש הפסקת האש. חמאס: לא ירינו, ישראל מנסה להביא להסלמה כדי להכשיל את השיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי חודש - דקה אחר דקה

20:15: ירי לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. רקטה נפלה על גדר הרצועה; אין נפגעים

20:00: רקטה שנורתה לעבר אשדוד התפוצצה בשטח פתוח.

18:35: חמש רקטות נורו לעבר נתיבות ויישובי עוטף עזה. שתי רקטות יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל בשמי נתיבות. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או על נזק.

15:50: שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור באר שבע, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בתגובה תוקף צה"ל מטרות ברצועת עזה.

הירי לדרום חודש, ועמו גם היירוטים (AP)

"בעקבות הירי לעבר שטח מדינת ישראל, צה"ל תוקף כעת ברצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל. "צה"ל נערך לאפשרות זו ונחוש להמשיך ולשמור על ביטחון תושבי מדינת ישראל". התקשורת הפלסטינית דיווחה כי צה"ל תקף מטרות בבית להייא ובסג'עייה שבצפון רצועת עזה ובשכונת זייתון שבמזרח עזה.

נפילת רקטה באזור באר שבע (דוברות המשטרה)

חמאס: ישראל מסלימה את המצב

במקביל מסרו גורמים ביטחוניים כי בעקבות הפרת הפסקת האש הנחו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון את המשלחת הישראלית בקהיר לשוב ארצה. בחמאס הכחישו כי ירו לעבר ישראל ואמרו כי ישראל מסלימה את המצב על מנת להכשיל את השיחות על הפסקת האש.

היירוט מעל נתיבות (רפאל חיון)

קודם לכן הזהיר גורם בכיר בג'יהאד האסלאמי כי המגעים הנמשכים בקהיר בין נציגי ישראל לפלגים הפלסטינים עלולים לקרוס בכל רגע. "ישראל עושה מאמצים להכשיל את המשא ומתן ולערער את האמון בין הצדדים", טען חאלד בטש, אחד הנציגים הפלסטינים לשיחות לסוכנות הידיעות "מען".

לדברי בטש, ישראל מציבה מכשולים בכך שהיא מתעקשת על התנאים להסכם ההסדרה ועל כך שנציגיה לא מוכנים לעשות ויתורים. "המשלחת הפלסטינית מוכנה לחתום על הסכם הפסקת אש אולם לא בכל מחיר", הדגיש הנציג הפלסטיני. "אנחנו מקווים שהמאמצים יבשילו ודרישות העם שלנו ייענו".

בהכנת הידיעה השתתפו רוני דניאל, ניר דבורי, אהוד יערי, תמיר סטיינמן וגלעד גמליאלי.