תושבת באר שבע: "בפיקוד העורף אמרו שאני הוזה"

תושבים רבים באזור באר שבע נבהלו אחר הצהריים מהדי הפיצוצים העזים שנשמעו בעיר, אך מתלוננים על כך שלא נשמעה אזעקה. בשיחה עם חדשות 2 סיפרה לימור חיים, תושבת העיר: "שמענו שלושה פיצוצים אדירים, התקשרתי לפיקוד העורף כדי להודיע להם ונציג שם אמר לי 'כנראה את לא שפויה'"

חידוש הירי מרצועת עזה לעבר הדרום גרם לבהלה רבה בקרב תושבים בדרום. זמן קצר לאחר ששלוש רקטות התפוצצו סמוך לבאר שבע, התלוננו תושבים רבים על כך שלא שמעו אזעקה. בשיחה עם חדשות 2 סיפרה תושבת העיר: "בפיקוד העורף אמרו לי שאני הוזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי עם הילדים בחדר ושמענו שלושה פיצוצים אדירים", סיפרה לימור חיים מבאר שבע. "רצתי מהר לכיוון החלון וראיתי נפילה. התקשרתי לפיקוד העורף כדי להודיע להם ונציג שם אמר לי 'כנראה את לא שפויה, את לא רואה טוב'".

"אמרתי להם שלא הייתה אזעקה ושהיו פיצוצים, אפילו כיוונתי את חבלן המשטרה לאזור הנפילה", הוסיפה. "מבחינת תושבי הדרום, הפסקת האש היא לא הפסקת אש, זה לא משנה מי יורה. אנחנו דורשים שקט למען הילדים שלנו, שלא נסבול כאן. חודש שלם מהחופש הגדול נשרף בגלל זה".

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה לדברים.

צה"ל תקף יעדים ברצועה 

סמוך לשעה 15:50 נורו שלוש רקטות והתפוצצו בשטחים פתוחים סמוך לבאר שבע, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. תושבים רבים דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים. זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקה ביישוב במועצה האזורית אשכול, בעקבות ירי רקטה שהתפוצצה בשטח הפלסטיני.

צה"ל תוקף ברצועת עזה (ארכיון) (AP)

בתגובה לירי תקף צה"ל לפחות עשר מטרות ברצועת עזה, מתוכן חמש בצפון הרצועה וחמש נוספות בדרום הרצועה. במקביל מסרו גורמים ביטחוניים כי בעקבות הפרת הפסקת האש הנחו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון את המשלחת הישראלית בקהיר לשוב ארצה.

בשיחה עם חדשות 2 Online קוראים ראשי הרשויות באזור לתגובה חריפה של צה"ל ואומרים כי הירי, שבוצע לטווח רחוק יותר מעוטף עזה, הוא איתות של חמאס לקבינט אודות כוונותיו.

"הירי שחודש הוא אקדח לרקה של הקבינט. עליו לקבל החלטה אם הוא חותם על הסכם המדיני או מגיב לירי", אמר חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול. "הירי הפעם לא בוצע לעוטף עזה, בחמאס בחרו לשגר רקטות מהדרגה הגבוהה ביותר שיש - לאזורים מעבר לעוטף, בלי שום חשש ומתוך תפיסה שיצליחו לשבש את שגרת החיים".