"חידוש הירי – אקדח ברקה לקבינט. כל ירי צריך להיענות בעוצמה"

8 שעות לתום הפסקת האש חודש הירי מרצועת עזה לדרום הארץ – ובאזור כבר מגיבים בתקיפות: "כל ירי או הסלמה צריך להיענות בתגובה עוצמתית", קראו במועצה האזורית שדות נגב. "הירי למרחב מרוחק יותר מעוטף עזה הוא איתות ברור לכוונות חמאס", אמר חיים ילין, ראש מועצת אשכול

"הירי חודש, יש להגיב בעוצמה" (AP)

הירי לדרום חודש, באזור קוראים לצה"ל לפעול בעוצמה: היום (ג') סמוך לשעה 16:00, הופרה הפסקת האש לאחר ששלוש רקטות נורו מרצועת עזה והתפוצצו בשטחים פתוחים סמוך לעיר באר שבע. בשיחה עם חדשות 2 Online קוראים ראשי הרשויות באזור לתגובה חריפה של צה"ל ואומרים כי הירי, שבוצע לטווח רחוק יותר מעוטף עזה, הוא איתות של חמאס לקבינט אודות כוונותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הירי שחודש הוא אקדח לרקה של הקבינט. עליו לקבל החלטה אם הוא חותם על הסכם המדיני או מגיב לירי", אמר חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול. "הירי הפעם לא בוצע לעוטף עזה, בחמאס בחרו לשגר רקטות מהדרגה הגבוהה ביותר שיש - לאזורים מעבר לעוטף, בלי שום חשש ומתוך תפיסה שיצליחו לשבש את שגרת החיים".

"דווקא ברגעים האלה, הקבינט נמדד בנחישותו לא לחתום על הסכם תוך כדי ירי למדינת ישראל. כולנו תומכים בממשלה ובקבינט שישימו סוף לדבר הזה. תגובת צה"ל צריכה להיות בהתאם לירי המבוצע ברצועה", קרא ילין.

3 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים (AP)


"אנו מצפים מממשלת ישראל ומכוחות הביטחון להגיב בעוצמה כנגד כל ירי או הסלמה לעבר יישובי הדרום. מאסנו בהפסקות אש שמופרות ללא כל התראה מוקדמת", מסר ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן. "הירי היום מוכיח כי הצד השני אינו מעוניין בהפסקת הירי ויש להגיע לפתרון שיבטיח שקט לאורך זמן לתושבי הדרום ועוטף עזה".

"צה"ל חייב לתקוף בעוצמה" (AP)


"צריך להגיב בנחרצות על הירי הנפשע כאילו אין מו"מ בקהיר ולהמשיך את הניסיון להסדרה ארוכת טווח בקהיר כאילו אין ירי. התגובה הישראלית לירי הפלסטיני צריכה להיות שילוב של הפצצה ושל סנקציות אזרחיות כמו סגירת מעברים וצמצום אזורי דיג", אמר ראש המועצה האזורית שדות נגב, אלון שוסטר.  לדבריו, ההסדרה המדינית בחסות בינלאומית שבמרכזה פירוז הרצועה הינה "אינטרס ישראלי מובהק".

"ארגוני הטרור ובראשם החמאס אינם מכבדים הסכמים פעם אחר פעם. לא נקבל ירי לעבר יישובינו ועל הממשלה לדאוג לביטחונם ולשלומם של אזרחיה", מסר שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים. "בימים הקרובים אמורה להיפתח שנת הלימודים ומוסדות החינוך שלנו אינם ממוגנים. אנו מצפים מהממשלה לדאוג למיגון בהקדם".