אבו מאזן על ניסיון ההפיכה בגדה: "סכנה לאחדות העם הפלסטיני"

ברשות הפלסטינית מגיבים ברצינות יתרה לדיווחים בכלי התקשורת הישראלים, שלפיהם תכננו חוליות של חמאס לבצע הפיכה בשטחי הרשות על ידי סדרת פיגועי טרור. יו"ר הרשות אבו מאזן הנחה את אנשיו לאסוף פרטים רלוונטים שעשויים יהיו לשפוך אור על הפרשה והביע את חששו מפני השלכותיה: "מדובר בסכנה לאחדות העם הפלסטיני"

"המזימה - סכנה לאחדות העם הפלסטיני", אבו (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הורה היום (ב') למנגנוני הביטחון לעקוב אחר הפרסומים באמצעי התקשורת הישראלים על אודות מעצר חוליית חמאס שתכננה להפיל את שלטון הרשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות פרסום הדיווחים על סיכול תכניתם של חברי החוליה, הנחה אבו מאזן את כל הגורמים הרלוונטיים ברשות לנסות ולאסוף כל מידע הכרחי שיסייע בחשיפת פרטים נוספים בפרשה. "השלכות הדבר על המצב הפלסטיני והאזורי יהיו חמורות", אמר אבו מאזן. "זאת במיוחד לאחר שהגורמים הישראליים פרסמו רשימה ותמונות של אמצעי לחימה שהוחרמו".

עוד הדגיש אבו מאזן כי הידיעות על כך מסכנות את אחדות העם הפלסטיני, זאת על רקע מאמציי ההנהגה להרכיב ממשלת אחדות. "אנחנו חיים בצל המלחמה בעזה ותחת צל של נוכחותה של ממשלת אחדות פלסטינית, ומשום כך המידע החדש הזה מהווה סכנה אמיתית לאחדות העם הפלסטיני ולעתידו", אמר יו"ר הרשות.

התחמושת שהוחרמה. (דוברות שב"כ)

המטרה: הפיכה ברשות ע"י סדרת פיגועים

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי השב"כ וצה"ל חשפו את המידע ולפיו מפקדת חמאס בטורקיה תכננה לבצע הפיכה ברשות הפלסטינית על ידי תשתית צבאית רחבה של הארגון שפעלה בירושלים ובגדה המערבית. על פי התכנית שנבלמה, תשתית חמאס הייתה אמורה להוציא לפועל פיגועים בישראל ולערער את היציבות הביטחונית ביהודה ושומרון, עוד במהלך מבצע "צוק איתן", על מנת לפתוח "חזית שנייה" מול ישראל.

מערכת הביטחון פעלה במשך ארבעת החודשים האחרונים כדי למנוע את הפעילות העוינת של חברי התשתית ועצרה 93 פעילי חמאס. 46 מתוכם הועברו לחקירה. בשב"כ מעריכים כי גם גורמים הממוקמים בירדן סייעו לתשתית הארגונית, וכשני מיליון שקלים הוברחו ליהודה ושומרון למטרות טרור על ידי שליחים. כספי הטרור שימשו את חברי התשתית לרכישת אמצעי לחימה ודירות מסתור.

במהלך הפשיטות הרבות של כוחות הביטחון נתפסו כספים של ארגון חמאס בסכום של למעלה מ-600,000 שקלים, וכן רכב בשווי דומה. כמו כן הוסגרו לידי כוחות הביטחון אמצעי לחימה רבים, בהם 24 רובים, שישה אקדחים, שבע מטולי רקטות, מחסניות ותחמושת.