נתניהו: "ערוכים לתקוף אם האש תחודש"

נתניהו ויעלון קיימו ישיבה ביטחונית בבסיס חיל הים באשדוד. רה"מ התייחס למועד פקיעת הפסקת האש בחצות: "אנו נערכים לתוצאות הדיונים בקהיר, בין אם יביאו שקט או הסלמה; חמאס לא יגרור אותנו למלחמת התשה"

נתניהו ויעלון (לע"מ)

נערכים לקראת תום הפסקת האש בחצות: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיימו הערב (ב') ישיבה ביטחונית בבסיס חיל הים באשדוד, בסיומה אמר ראש הממשלה נתניהו כי "אנחנו מנהלים ביחד את המערכה המורכבת הזאת בנחישות ובאחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו הוסיף כי כוחות צה"ל מתכוננים להתחדשות הירי הלילה. "אנחנו נערכים לכל תרחיש - הצוות הישראלי בקהיר הונחה לעמוד בתוקף על צרכי הביטחון של ישראל וצה"ל נערך לקראת פעולה תקיפה מאוד אם תחודש האש", אמר ראש הממשלה. "במזרח התיכון הסוער צריך שילוב של כוח ואורך רוח".

"לצה"ל יש הרבה כוח ועם הנצח הוכיח שהוא לא מפחד מדרך ארוכה", הדגיש ראש הממשלה. "זה יכול לקחת עוד זמן וצריך סבלנות, נחישות ואורך רוח. השילוב של התמדה ועוצמה יסייע לנו להביא להשגת היעד של המבצע הזה - השגת שקט וביטחון לכל אזרחי ישראל".

"נגיב בעוצמה לכל התפתחות". יעלון וגנץ (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

יעלון: מבצע "צוק איתן" לא תם

שר הביטחון משה יעלון הבהיר הערב כי "מבצע 'צוק איתן' לא תם". הוא אמר כי "כפי שהתחייבנו, לא נעצור עד אשר נביא שקט וביטחון. אנחנו נערכים לתוצאות הדיונים בקהיר, בין אם זה יביא לשקט, בין אם מישהו ינסה לאתגר אותנו בהסלמה".

שר הביטחון הדגיש: "צה"ל ערוך ומוכן להגיב בעוצמה לכל התפתחות. החמאס לא יגרור אותנו למלחמת התשה, ואם הוא ינסה הוא יקבל מנה אחת אפיים".

צה"ל: ערוכים לשוב ללחימה

בצה"ל הבהירו כי הכוחות כבר ערוכים לשוב ללחימה תוך זמן קצר. בשלב זה חיל האוויר ערוך תוך דקות ספורות לשוב ולפעול מעל שמי הרצועה, אם חמאס ישוב לירות לעבר ישראל, למרות שבשלב זה ארגון הטרור לא מאיים לחדש את הירי עם תום הפסקת האש או לאחריה.

ניסיון העבר בשבועות האחרונים מוכיח כי כשחמאס לא מאיים בחידוש הירי, השקט נשמר בצל ההתפתחויות המדיניות. במוצאי שבת התחדשו השיחות בקהיר, והמתווכים המצרים מודעים לכך שהסיכוי להגיע להסדר על פי ההצעה המצרית קטן מאוד - אם יוכנסו שינויים, ההצעה תהפוך להיות בלתי קבילה מבחינת ישראל, שמסרבת להיענות לחלק מהדרישות הפלסטיניות ובהן הקמת נמל והסרה מוחלטת של הסגר