תיעוד: הריסת בתיהם של רוצחי שלושת הנערים

דובר צה"ל מפרסם סרטון המתעד את הריסת בתיהם של שלושת חברי חוליית המחבלים, שחטפו ורצחו את הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל. במקום נרשמו הפרות סדר מקומיות שפוזרו על ידי כוחות המשטרה. מפקד אוגדת איו"ש: "ננקוט את כל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להרתיע מביצוע פיגועים נוספים"

כוחות צה"ל ומשמר הגבול הרסו בשעות הלילה (שני) את בתיהם של מרוואן קוואסמה ועמאר אבו-עיישה - שני המחבלים שחטפו ורצחו שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. בנוסף נהרס גם ביתו של מפקד חוליית המחבלים בחברון, חוסאם קוואסמה. הערב מפרסם דובר צה"ל את תיעוד הריסת הבתים של המחבלים על ידי כוחות הנדסה של הצבא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הלילה ביצעו כוחות הנדסה ומשמר הגבול צעד משמעותי נוסף בביסוס ההרתעה אל מול פעילי טרור", אמר היום מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף תמיר ידעי. "הרס בתי המחבלים בחברון, שחטפו את שלושת הנערים במבצע 'שובו אחים' הינו מסר חד משמעי לפיו העוסקים בטרור יספגו מכה קשה.

"נמשיך וננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להרתיע מביצוע של פיגועים נוספים". מפקד האוגדה ציין כי "צה"ל, בשיתוף שב"כ וכוחות ביטחון נוספים, ימשיך לפעול כנגד תשתיות של ארגון הטרור חמאס ביהודה ושומרון".

הריסת הבתים נעשתה בהתאם להחלטת בג"ץ, שדחה בשבועות האחרונים שלוש עתירות שהוגשו בניסיון למנוע את המהלך. סמוך לשעה חצות הגיעו לאזור הצפוני של העיר חברון כ-250 לוחמי מג"ב ועשרות חיילי חיל ההנדסה. במשך שש שעות פעלו הכוחות במקום, כדי להרוס את בתיהם של החוטפים עמאר אבו עיישה ומרוואן קוואסמה. במקביל אטמו מרתף נוסף שבו גר חוסאם קוואסמה, שפיקד על מעשה החטיפה.

הריסת הבתים בלילה (רויטרס)

"הגענו לכל הבתים במקביל, ולאחר שסגרנו עליהם ושללנו הימצאות פעילות חבלנית עוינת במקום, התחלנו במלאכת ההריסה בכפוף לפסיקת בג"ץ", סיפר קצין אגף המבצעים של משמר הגבול ביהודה ושומרון, סנ"צ ירון פולמבו.

נמשכים החיפושים אחר רוצחי הנערים

"הדברים שעמדו לנגד עינינו במהלך כל הפעילות היו צמצום פגיעה בבלתי מעורבים והשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר", הוסיף סנ"צ פולמבו. מהמשטרה נמסר כי במהלך מבצע הריסת הבתים נתקלו הכוחות בשטח במספר הפרות סדר מקומיות, שפוזרו במהירות.

שלושת הנערים

לפני כשבועיים, וחודש וחצי אחרי חטיפת שלושת הנערים, הצליחו כוחות השב"כ והימ"מ לעצור את חוסאם קוואסמה, קרוב משפחתו של אחד משני רוצחיהם של הנערים - ומי שפיקד בפועל על חוליית החוטפים.

קוואסמה נעצר, נחקר בשב"כ והודה במיוחס לו. בחקירתו עלה שהחטיפה תוכננה על ידי ארגון חמאס בעזה והייתה תחת חסותה. החיפושים אחרי שני הרוצחים עצמם עדיין לא הסתיימו.