הפירים בעוטף עזה - לא חלק ממנהרה

הפתחים החשודים שהתגלו בלב יישוב בעוטף עזה עוררו חשש שמדובר בניסיון להחדיר מחבלים מהרצועה לשטח ישראל כדי לבצע פיגוע. אלא שבדיקות שביצעו אנשי חיל ההנדסה שללו את האפשרות כי הפירים הם חלק ממנהרה התקפית – והשמירה הכבדה שהוצבה במקום הוסרה

אחד מפתחי המנהרה החשודים בעוטף עזה (חדשות 2)

הוסר החשש כי שלושת הפתחים החשודים שנמצאו סמוך לגן ילדים ביישוב בעוטף עזה, הם פירים של מנהרת טרור שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפרסום אמש בחדשות 2, הגיעו במהלך הלילה כוחות צבא, ובהם חיילי הנדסה, ליישוב וביצעו בדיקות שלאחריהן נשללה האפשרות כי הממצאים בשטח מעידים על קיומה של מנהרה תת-קרקעית.

הכוחות שפעלו במקום ניקו את השטח, והפתחים מולאו בחול. חיילים הוצבו סמוך לפתחים באדמה ואיבטחו אותם מסביב לשעון, מחשש שמחבלים ייצאו מתוכם. לאחר שהתברר כי לא מדובר בפירי מנהרות, הועברו החיילים לעמדות אחרות.

הפתחים שנחשדו כפירים אותרו לפני מספר ימים באחד היישובים בעוטף עזה, כ-100 מטרים מבתי התושבים. איום המנהרות היה למטרה המרכזית של כוחות צה"ל במהלך החלק הקרקעי של מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה בחודש האחרון. במהלך המבצע הושמדו יותר מ-30 מנהרות של חמאס, 11 מהן מנהרות התקפיות שנחפרו לתוך שטחה של ישראל.