צה"ל הרס את בתיהם של רוצחי שלושת הנערים

כוחות הנדסה ומשמר הגבול פשטו על בתיהם של שלושת חברי חוליית המחבלים, שחטפו ורצחו את הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל. בתיהם של מפקד החולייה חוסאם קוואסמה ושל עמאר אבו עיישה נהרסו, וביתו של מרוואן קוואסמה הוצא מכלל שימוש ונאטם. במקום נרשמו הפרות סדר מקומיות שפוזרו על ידי כוחות המשטרה

כוחות צה"ל ומשמר הגבול הרסו הלילה (ב') את בתיהם של שני חוטפי הנערים, ואת ביתו של מפקד חוליית המחבלים בחברון. הריסת הבתים נעשתה בהתאם להחלטת בג"ץ, שדחה בשבועות האחרונים שלוש עתירות שהוגשו בניסיון למנוע את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה חצות הגיעו לאזור הצפוני של העיר חברון כ-250 לוחמי מג״ב ועשרות חיילי חיל ההנדסה. במשך שש שעות פעלו הכוחות במקום, כדי להרוס את בתיהם של החוטפים עמאר אבו עיישה ומרוואן קוואסמה. במקביל אטמו מרתף נוסף שבו גר חוסאם קוואסמה, שפיקד על מעשה החטיפה.

הריסות הבתים בחברון, הבוקר (רויטרס)

"הגענו לכל הבתים במקביל, ולאחר שסגרנו עליהם ושללנו הימצאות פעילות חבלנית עוינת במקום, התחלנו במלאכת ההריסה בכפוף לפסיקת בג״ץ", סיפר קצין אגף המבצעים של משמר הגבול ביהודה ושומרון, סנ"צ ירון פולמבו.

נמשכים החיפושים אחר רוצחי הנערים

"הדברים שעמדו לנגד עינינו במהלך כל הפעילות היו צמצום פגיעה בבלתי מעורבים והשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר", הוסיף סנ"צ פולמבו. מהמשטרה נמסר כי במהלך מבצע הריסת הבתיפ נתקלו הכוחות בשטח במספר הפרות סדר מקומיות, שפוזרו במהירות.

שלושת הנערים

לפני שבועיים, וחודש וחצי אחרי חטיפת שלושת הנערים, הצליחו כוחות השב"כ והימ"מ לעצור את חוסאם קוואסמה, קרוב משפחתו של אחד משני רוצחיהם של הנערים - ומי שפיקד בפועל על חוליית החוטפים.

קוואסמה נעצר, נחקר בשב"כ והודה במיוחס לו. בחקירתו עלה שהחטיפה תוכננה על ידי ארגון חמאס בעזה והייתה תחת חסותה. החיפושים אחרי שני הרוצחים עצמם, מרוואן קוואסמה ועמאר אבו-עיישה, עדיין לא הסתיימו.