3 פירים החשודים כפתחי מנהרה נמצאו ביישוב עוטף עזה

ימים לאחר שכוחות צה"ל יצאו מרצועת עזה לאחר שהשמידו עשרות מנהרות טרור של חמאס, התגלו ביישוב בעוטף עזה 3 פתחים החשודים כפירים של מנהרה. הפתחים נמצאו סמוך לגן ילדים ומגרש משחקים, כמאה מטרים מבתי תושבים. חייל מהכוח שמאבטח את האזור: "אנחנו מתצפתים ומשמשים קבלת פנים למי שלא יבוא". צה"ל: "הממצאים מוכרים"

פתחי מנהרה נוספים ביישוב סמוך לרצועה? 3 פתחים החשודים כפירים של מנהרה התקפית חדשה מהרצועה התגלו לאחרונה בתוך יישוב בעוטף עזה - כמאה מטרים מבתי תושבים, סמוך מאוד למגרש משחקים ולגן ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז גילוי הפירים החשודים כפתחי מנהרה, מאבטחים כוחות צה"ל את האזור מחשש לאפשרות של חדירת מחבלים. בימים הקרובים יגיעו לאזור כוחות הנדסה כדי לבדוק האם אכן מדובר בפירי מנהרה או שמדובר בתופעה של נפילת קרקע.

אחד החיילים ששומר במקום סיפר לחדשות 2: "לא מצאנו מנהרה, יש איזה חשש. זו הסיבה שאנחנו יושבים כאן כל הזמן. בין שני העצים יש מקל כזה שתקוע. זה כנראה כלום, אבל בודקים. אנחנו אמורים לתצפת ולשמש כ'קבלת פנים'".

איום המנהרות היה למטרה המרכזית של כוחות צה"ל במהלך החלק הקרקעי של מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה בחודש האחרון. במהלך המבצע הושמדו למעלה מ-30 מנהרות של חמאס, 11 מהן מנהרות התקפיות שנחפרו לתוך שטחה של ישראל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כפי שנאמר במהלך מבצע צוק איתן, צה"ל ממשיך במאמץ להגן על יישובי עוטף עזה. מדובר בממצאים מוכרים, באם יימצאו פירים נוספים, הרי שאלו יטופלו בשטחנו".