השירות הלאומי ב"בצלם" לא יוקפא

למרות החלטת מנהלת השירות האזרחי לאומי לבטל את האישור ל"בצלם" להעסיק מתנדב שירות לאומי, משרד המשפטים הורה להקפיא את ההחלטה. "ההחלטה מעלה שאלות משפטיות לא קלות, הן בנוגע לסמכות קבלת ההחלטה והן בנוגע להליך בו התקבלה", כתבה המשנה ליועמ"ש

שר שלום ג'רבי (פלאש 90)

בן השירות הלאומי נשאר בינתיים בארגון "בצלם": משרד המשפטים הורה להקפיא את החלטתו של מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי שר שלום ג'רבי לבטל את התקן של מתנדב לארגון, מחשש שההחלטה התקבלה תוך חריגה מסמכות. בארגון משרת בשלב זה מתנדב אחד, ולאחרונה ניסו בשירות הלאומי לבטל את התקן שהוקצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"על פני הדברים, ההחלטה מעלה שאלות משפטיות לא קלות, הן בנוגע לסמכות קבלת ההחלטה והן בנוגע להליך בו התקבלה", כתבה לארגון "בצלם" המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ) דינה זילבר. "בכוונתי לקיים בעוד שבוע דיון בלשכתי עם כלל הגורמים הנוגעים בדבר, ובסופו תתקבל החלטה באשר לחוקיות המהלך".

זילבר הורתה להקפיא את כל הפעולות שננקטו בנושא עד לקיומו של הדיון. "בנוסף, הנחיתי את מר ג'רבי כי עד לקיומו של הדיון ולהכרעה בסוגיה יש להשעות את ההחלטה ולא לנקוט בפעולות כלשהן מכוחה, לרבות הקפאת כל פעולות שננקטו לביטול שירותו של המתנדב הנוכחי בארגון 'בצלם'", כתבה.

המכתב מהמשנה ליועמ"ש (משרד המשפטים)

ג'רבי אמר כי החליט לבטל את האישור שניתן ל"בצלם" כגוף מפעיל של השירות הלאומי בעקבות סירובו של מנכ"ל הארגון להכיר בחמאס כארגון טרור, לדבריו. "יש קו ברור המפריד בין עמדה פוליטית לגיטימית בשיח הפוליטי הישראלי לבין הפצה ופרסום של שקרים והשמצות בארץ ובעולם, הגורמים נזק חמור למדינת ישראל ולחיילי צה"ל", כתב ג'רבי למנכ"ל "בצלם", חגי אלעד.

"כמנכ"ל ממלכתי מטעם מדינת ישראל, האמון על רשות שתפקידה לפעול לטובת מדינת ישראל ולמען אזרחיה, אני חש חובה להפעיל את סמכותי ולהפסיק את הסיוע הניתן מהמדינה לארגון הפועל כנגדה וכנגד חייליה, המוסרים נפשם ממש בגבורה עילאית למען הבטחת שלומם וביטחונם של כלל האזרחים מכלל המגזרים הסובלים כבר שנים רבות מירי על בתיהם, נשיהם וילדיהם", כתב ג'רבי.