אישום: חייל גנב מצה"ל מאות רימונים ומכר אותם

חייל שהשתחרר מצה"ל נאשם בגניבת 300 רימוני גז והלם מיחידתו, שאותם מכר אותם תמורת 150-250 שקלים. הוא הואשם גם בהשלכת רימון הלם לעבר בית, על מנת "להטיל אימה" על התושבים. החייל הופלל כשניסה למכור רימוני הלם לשוטרי מצ"ח

הבריח מדי שבוע רימונים, לפי כתב האישום

מכר נשק גנוב מהצבא - לסוכני משטרה צבאית: כתב אישום חמור הוגש נגד חייל משוחרר בגין גניבת רימוני הלם וגז מיחידתו הצבאית במשך כשנה וחצי. במשטרה הצבאית מעריכים כי החייל הוציא מדי שבוע 8-10 רימונים, ומכר אותם בעבור בצע כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש לבית הדין הצבאי, החייל - שהשתחרר בזמן שחלף מאז ביצוע המעשים - נאשם בגניבה ומכירה של 300 רימוני הלם וגז. הפרקליטות הצבאית טוענת כי החייל מכר כל רימון תמורת כ-150-250 שקלים. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של הוצאת נשק מהצבא, עבירות בנשק, קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים.

נעצר בעקבות עסקה מפלילה (רשות שדות התעופה)

מעובדות כתב האישום עולה כי החייל, שנמצא במעצר סגור בשל המעשים המיוחסים לו, מכר שמונה רימוני הלם לסוכני מצ"ח - וכך הופלל. בנוסף נטען כי הנאשם קשר קשר לרכישת לבנת חבלה עבור אדם אחר, תמורת 3,000 שקלים.

בפרקליטות טוענים בנוסף, כי הנאשם זרק רימון הלם לעבר בית מגורים. בכתב האישום נטען כי החייל התבקש על ידי אדם אחר שישב בכלא, לזרוק את הרימון על מנת להטיל אימה על יושבי הבית שנחשדו כ"מלשינים".