לפני הארכת ההפוגה: מטחים לדרום

בתפר שבין סיום הפסקת האש הנוכחית לבין תחילתה של הפסקת האש הבאה, נשמעו אזעקות בשורה ארוכה של יישובים בדרום הארץ. עשר דקות לפני חצות הופעלו הצופרים בנתיבות ובמועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. רקטה אחת יורטה בהצלחה ע"י סוללת כיפת ברזל מעל נתיבות

לפני תום ההפוגה: רקטות לדרום (אדי ישראל, פלאש 90)

הפלגים בעזה רוצים לומר את המילה האחרונה? עשר דקות לפני השעה חצות, נורו הערב (ד') רקטות לעבר יישובים רבים בדרום הארץ ובעוטף עזה. הירי בוצע זמן קצר לאחר הכרזת ראש המשלחת הפלסטינית למשא ומתן בקהיר שהכריז דווקא על הארכת הפסקת האש ב-120 שעות, עד יום שני בחצות. ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון הנחו את צה"ל להגיב לירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 23:50 נשמעו אזעקות במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב, כמו גם בעיר נתיבות. רקטה אחת יורטה בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שטח מיושב באזור נתיבות. בסך הכל נורו הערב שלוש רקטות ככל הנראה מרצועת עזה לכיוון יישובי הדרום.

בשעה 23:30 נשמעה אזעקה במועצה האזורית אשכול ורקטה אחת נפלה בשטח פתוח בתחום המועצה. עוד קודם לכן, ב-21:50, נשמעו אזעקות ביישובי המועצות האזוריות שער הנגב, חוף אשקלון, אשכול ויואב. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

דובר חמאס סמי אבו זוהרי הכחיש כי נורו רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. במקביל דיווחו הלילה גורמי ביטחון במצרים כי ילדה נהרגה ושני ילדים נוספים נפצעו מפגיעת רקטה בביתם דרומית לרפיח, בשטח מצרים.

המשלחת הישראלית שבה ארצה להתייעצות

מוקדם יותר הערב עזבה המשלחת הישראלית את קהיר ושבה ארצה להתייעצויות. מהבית הלבן נמסר כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש הממשלה נתניהו קיימו היום התייעצות טלפונית בנוגע לדיונים על הפסקת האש. במקביל, מופעל לחץ בינלאומי כבד על ישראל וחמאס להסכים על הפוגה - בין אם הארכת הפסקת האש הזמנית ובין אם חתימה על הסכם.

צה"ל נערך בכוחות מתוגברים (רויטרס)

למרות הדיונים הקדחתניים בקהיר, בישראל נערכו לאפשרות כי ירי הרקטות מרצועת עזה יתחדש החל מחצות, עם מועד פקיעת הפסקת האש. לפיכך, צה"ל נערך בכוחות מתוגברים בגבול רצועת עזה. במקביל, תשע סוללות כיפת ברזל פרושות ברחבי הארץ במוכנות מלאה, כך אמר היום בכיר בחיל האוויר.

אנשי מילואים קיבלו התראה על כך שייתכן וייקראו לשירות בימים הקרובים. עם זאת, בצה"ל מדגישים כי מדובר בריענון הכוחות הנמצאים בשטח שבועות ארוכים, ולא בהיערכות מיוחדת לקראת סיום הפסקת האש.

משלחת חמאס בקהיר