שעתיים לתום ההפוגה: הירי חודש

אחרי כמעט שלושה ימים של הפסקת אש, אזעקות נשמעו במועצות האזוריות שער הנגב, חוף אשקלון, אשכול ויואב. רקטה ששוגרה מהרצועה התפוצצה בשטח פתוח. אין נפגעים או נזק. בחמאס מכחישים כי נורו רקטות לישראל. מוקדם יותר: המשלחת הישראלית שבה מקהיר. צה"ל מתגבר כוחות בגבול הרצועה

לפני תום ההפוגה: רקטות לדרום (אדי ישראל, פלאש 90)

שעתיים לפני תום הפסקת האש - השקט הופר: אזעקה נשמעה סמוך לשעה 21:50 (רביעי) ביישובים במועצות האזוריות שער הנגב, חוף אשקלון, אשכול ויואב. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. דובר חמאס סמי אבו זוהרי הכחיש כי נורו רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. במקביל דיווחו הלילה גורמי ביטחון במצרים כי ילדה נהרגה ושני ילדים נוספים נפצעו מפגיעת רקטה בביתם דרומית לרפיח, בשטח מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הערב עזבה המשלחת הישראלית את קהיר ושבה ארצה להתייעצויות. מהבית הלבן נמסר כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש הממשלה נתניהו קיימו היום התייעצות טלפונית בנוגע לדיונים על הפסקת האש. במקביל, מופעל לחץ בינלאומי כבד על ישראל וחמאס להסכים על הפוגה - בין אם הארכת הפסקת האש הזמנית ובין אם חתימה על הסכם.

צה"ל נערך בכוחות מתוגברים (רויטרס)

למרות הדיונים הקדחתניים בקהיר, בישראל נערכו לאפשרות כי ירי הרקטות מרצועת עזה יתחדש החל מחצות, עם מועד פקיעת הפסקת האש. לפיכך, צה"ל נערך בכוחות מתוגברים בגבול רצועת עזה. במקביל, תשע סוללות כיפת ברזל פרושות ברחבי הארץ במוכנות מלאה, כך אמר היום בכיר בחיל האוויר.

אנשי מילואים קיבלו התראה על כך שייתכן וייקראו לשירות בימים הקרובים. עם זאת, בצה"ל מדגישים כי מדובר בריענון הכוחות הנמצאים בשטח שבועות ארוכים, ולא בהיערכות מיוחדת לקראת סיום הפסקת האש.

משלחת חמאס בקהיר

על פי גורמים פלסטינים, מצרים מפעילה בשעות האחרונות לחץ על הפלגים הפלסטינים להסכים להארכת הפסקת האש עם ישראל ב-72 שעות. על פי המתווה המצרי, הדיון בנושאים שמצויים במחלוקת, כמו הקמת הנמל ושדה התעופה, יידחו למועד מאוחר יותר. בשעות הקרובות צפוי מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של חמאס, לשאת נאום ובו יתייחס למגעים בין הצדדים.