דיווח: צה"ל יהרוס הלילה את בית מפקד החוליה שחטפה את שלושת הנערים

מקורות פלסטינים דיווחו כי משפחתו של חוסאם קוואסמה, מפקד החוליה האחראית לחטיפתם של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער, קיבלה הודעה כי צה"ל עומד להרוס הלילה את ביתה בחברון. בשבוע שעבר נעצר קוואסמה ונחקר במשרדי שב"כ. דובר צה"ל: "הצבא נערך להריסת בית המחבל בימים הקרובים"

אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ז"ל

גורמים פלסטינים דיווחו הערב (רביעי) כי צה"ל הודיע למשפחתו של חוסם קוואסמה - מפקד החוליה האחראית על חטיפת שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער - כי ביתם בחברון יופצץ בשעה 01:00 אחר חצות. דובר צה"ל: "בהמשך לדחיית העתירה על ידי בג"ץ, צה"ל נערך להריסת בית המחבל בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביום שני דחה בית המשפט העליון את העתירה שהוגשה נגד הריסת בתי רוצחי הנערים.

בשבוע שעבר, כחודש וחצי לאחר החטיפה, נעצר קוואסמה בפעילות משותפת לשב"כ ולימ"מ. קוואסמה הוא קרוב משפחתו של מרוואן קוואסמה, אחד מרוצחי הנערים.

כוח של הימ"מ הגיע באישון לילה לבית המסתור שבו שהה קוואסמה במחנה הפליטים שועפט, ועצר אותו. בסרטון התיעוד של המעצר ניתן לראות כיצד הלוחמים מטפסים במדרגות בנשקים שלופים, סורקים את חדרי הבית בזה אחר זה, עד שהם מאתרים את קוואסמה, עוצרים אותו ומובילים אותו לכלי הרכב שממתין בחוץ.

החיפושים אחר הנערים בחברון (רויטרס)

"המעצר התאפשר לאור מידע איכותי ומדויק של שירות הביטחון הכללי", אמר מפקד הכוח שפיקד על מעצרו של קוואסמה, סנ״צ ש'. "זוהי אבן דרך מרכזית בהגעה אל שאר חברי החוליה. כוחות הביטחון, מיום החטיפה ועד היום, ביצעו מאות מעצרים על מנת לסגור מעגל עם חוליית המרצחים. אין לי צל של ספק שכוחות הביטחון יגיעו גם אליהם, ויביאו אותם לדין על הפשע הנתעב".

"בתקופה האחרונה אנו מצויים במערכה לאומית, מורכבת ומאותגרת", אמר מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו. "הימ"מ, היחידה המצוינת הזו, על בסיס ממצאי המשטרה, עצרה את מי שעל פי החשד היה המתכנן והאדריכל של המעשה הנפשע".

מאמינים בהנהגה

קוואסמה פיקד בפועל על החוליה, שהוכוונה מחמאס עזה והייתה תחת חסותה. בחקירתו בשב"כ הוא הודה במיוחס לו. המרדף אחרי שני הרוצחים עצמם, מרוואן קוואסמה ועמאר אבו-עיישה, עדיין לא הסתיים.

"אנחנו יודעים שהצבא, השב"כ וכוחות הביטחון, בהנחיית הממשלה, עושים הכול כדי לתפוס את הרוצחים", אמרו אופיר ובת גלים שער, הוריו של גיל-עד ז"ל, לאחר המעצר. "עצירת מפקד החוליה היא צעד משמעותי בעניין, ואנו מודים על כך. בטוחים שההנהגה תעשה את המיטב והמרב כדי להעניק בטחון לתושבי המדינה", הוסיפו ההורים.