הרמטכ"ל: "הקרבנו – וייתכן שנידרש לעוד"

בעוד שבקהיר נמשכים המאמצים להגיע להסכם בין ישראל לפלסטינים, בישראל נערכים בכוננות גבוהה לחידוש הירי ואף לאפשרות של השבת כוחות צה"ל לרצועת עזה. "חמאס מבין את גודל טעותו, נישאר איתנים מולו גם בימים שיבואו ונהיה נכונים לכל מאמץ", אמר הרמטכ"ל בני גנץ

שעות בודדות בטרם תגיע הפסקת האש בין ישראל לחמאס אין סופה, התייחס הערב (רביעי) הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לאפשרות של המשך מבצע "צוק איתן". "אפשר שהמבצע לא תם ואפשר שעדיין לא נשלם", אמר רא"ל בני גנץ במהלך טקס סיום קורס פיקוד ומטה במחנה גלילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריו הוא התייחס לקורבנות הרבים שנפלו בלחימה בעזה ואמר: "נדרשנו להקרבה בלתי רגילה שצרובה עמוק בבשרנו, ואפשר שעוד נידרש - 64 פצעים כואבים שאותם נזכור לנצח".

"נמשיך להגן ונמשיך לפעול ונהיה נכונים לכל מאמץ, בכל דרך ובכל זמן", המשיך רא"ל גנץ. "חמאס, שהחל את מסכת האירועים ביהודה ושומרון בחטיפתם של הבנים ובפתיחה באש מהדרום, מבין וחש את גודל טעותו. אנחנו נישאר איתנים מולו גם בימים שיבואו".

הרמטכ"ל התייחס גם להתנהלות העורף במהלך הלחימה ואמר כי "יש לנו חברה איתנה שעומדת מזה חודשיים ימים בשתי זירות שונות - פעם אחת למצוא שלושה בנים ובפעם האחרת להביא שקט וביטחון להרבה מאוד בתים".

המגעים בקהיר נמשכים - ובישראל נערכים לחידוש הירי

דבריו של רא"ל גנץ באים על רקע ההיערכות בישראל לחידוש ירי הרקטות מרצועת עזה החל מחצות, עם מועד פקיעת הפסקת האש. לפיכך צה"ל נערך בכוחות מתוגברים בגבול רצועת עזה.

במקביל לכוננות הגבוהה בישראל, במצרים נמשכים המגעים להגעה להסכם הפסקת אש קבוע - אחד ממנהיגי חמאס ברצועת עזה הכריז הערב כי במהלך היום נרשמה התקדמות במשא ומתן בקהיר וכעת הצדדים "קרובים מאוד להסכם".

על פי גורמים פלסטינים, מצרים מפעילה לחץ על הפלגים ברצועה להסכים להארכת הפסקת האש עם ישראל ב-72 שעות. על פי המתווה המצרי, הדיון בנושאים שמצויים במחלוקת, כמו הקמת הנמל ושדה התעופה, יידחו למועד מאוחר יותר.