6 הרוגים מפיצוץ נפל של פגז צה"ל בעזה

בעוד המגעים לגיבוש המתווה להפסקת אש ארוכת טווח נמשכים, ברצועה עוברים אנשי חבלה של החמאס באזורי הקרבות בניסיון לאתר תחמושת שלא התפוצצה. שישה בני אדם, שלושה מהם חבלני חמאס, נהרגו היום כשטיפלו בנפל של פגז צה"ל. בין ההרוגים גם עיתונאי זר שהיה במקום

שעות ספורות לפני פקיעת הפסקת האש בת 72 השעות, ובעוד המגעים בין הפלגים הפלסטינים לנציגים הישראלים בקהיר נמשכים, נהרגו היום (ד') שישה בני אדם, בהם שלושה אנשי המשטרה של החמאס, לאחר שככל הנראה טיפלו בנפל של פגז צה"ל שנורה במהלך ימי הלחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורמי רפואה הפועלים בעזה, בין ההרוגים בתקרית שהתרחשה בבית להיה בצפון הרצועה גם מפקד בכיר במערך החבלה של החמאס. צלם עיתונות איטלקי של סוכנות הידיעות איי.פי נמנה גם הוא בין ההרוגים באירוע.

מסוכנות הידיעות איי.פי נמסר כי הצלם, סימונה קאמילי בן ה-35, נהרג יחד עם המתורגמן שלו, שעה שהשניים התלוו לצוות המשטרתי. קאמילי הוא העיתונאי הראשון שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", שעל פי גורמי רפואה בעזה גבה את חייהם של כ-1,900 פלסטינים.

פיצוץ באיחור, עזה (כלי התקשורת הפלסטינים)

מנסים לאתר תחמושת שלא התפוצצה 

בהצהרה מיוחדת מטעם כח המשטרה בעזה נכתב כי הם מתאבלים על מותם של שלושה מאנשיהם. "ראש יחידת החבלה המקומית, סגנו וקצין נוסף נהרגו מפיצוץ נפל של פגז ישראלי", נמסר בהודעה הרשמית.

כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי בשלושת הימים האחרונים שבהם נרשמה הפוגה בקרבות, נעים אנשי יחידות החבלה של ארגון הטרור העזתי במוקדי העימות המרכזיים, במטרה לאתר תחמושת שלא התפוצצה.

במקביל, נמשכים בקהיר המגעים להשגת המתווה להפסקת אש ארוכת טווח. הבוקר הדגיש שר החוץ אביגדור ליברמן כי להערכתו לא ניתן יהיה להגיע להסדרה עם החמאס, וכי מפלגתו לא תקבל כל הסכם שאינו שאינו כולל את החזרת שרידי גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין ז"ל.

"אם הפסקת האש תלך לקריסה - לא צריך לאיים יותר, צריך לקחת את היוזמה לידינו גם במחיר של הסלמה משמעותית ולגמור את הסיפור בזמן הקצר ביותר", אמר ליברמן במהלך מפגש שקיים עם ראשי רשויות בדרום, "אם בלי שניפטר מחמאס לא נוכל להתקדם להסדר מניח את הדעת - לא ביטחוני ולא מדיני".