אחרי המחאה: "דוד הנחלאווי" שב להיות לוחם

לוחם חטיבת הנח"ל, דוד אדמוב, שעמד במרכז הסערה התקשורתית בעקבות התקרית שבה היה מעורב - שב לתפקיד לחימה. בדובר צה"ל הסבירו: "לאור תפקודו בפלוגת המפקדה בחודשים האחרונים הוחלט להחזירו"

דוד הנחלאווי, מתוך הסרטון שעורר סערה (פייסבוק)

"דוד הנחלאווי" חוזר לתפקיד לוחם: דוד אדמוב, חייל חטיבת הנח"ל שעמד בלב הסערה התקשורתית שפרצה בעקבות תיעוד של תקרית ביטחונית שנויה במחלוקת שבה היה מעורב, שב לתפקיד לחימה - כך פורסם לראשונה בחדשות 0404.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסערה התעוררה לפני כארבעה חודשים לאחר הפצת סרטון שבו נראה אדמוב דורך את נשקו לעבר שני פלסטינים שהתגרו בו. אזרחים וחיילים רבים שרצו להביע תמיכה בחייל שיתפו את סיסמת המחאה: "גם אני עם דוד הנחלאווי".

המחאה ברשת צברה תאוצה (גיא שפירא)

בחודש מאי אף נערכה הפגנה מול בסיס הקריה בתל אביב, תחת הכותרת "שמים סוף להפקרת חיילי צה"ל". עשרות בני אדם, ובהם גם חיילים ללא מדים ויוצאי יחידות קרביות, התאספו כדי להביע תמיכה בחייל חטיבת הנח"ל. המחאה התקיימה בשל העובדה שחיילים רבים טענו כי הוראות הפתיחה באש מגבילות אותם מאוד, ויכולות להביא לאסון של ממש.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל הורחק מתפקיד לוחמה לפרק זמן. לאור תפקודו בפלוגת המפקדה בחודשים האחרונים הוחלט להחזירו לתפקיד לחימה".

"הפלסטיני שאיים לא אחז באגרופן"

סרטון נוסף שחשף ארגון "שובר שתיקה" והגיע לידי חדשות 2 תיעד את הדקות שלאחר התקרית בה דרך הלוחם נשק לעבר שני הפלסטינים שהתגרו בו. בסרטון הזה נחשף לכאורה כי אחד מהם לא אחז באגרופן - כך לטענת חברי הארגון. לדבריהם, בסרטון נראה הפלסטיני כשהוא אוחז למעשה בשרשרת חרוזים שנפוצה מאוד בקרב ערבים מוסלמים, שהם נוהגים לאחוז בידם - ולא באגרופן שנועד לפגוע בחייל שדרך לעברו את הנשק.

בסרטון ניתן לראות את לוחם הנח"ל ושני הפלסטינים המעורבים בתקרית זמן קצר אחרי שהתרחשה, כאשר במהלכו המצלמה מתמקדת בחפץ שבידו של אחד מהם. מהתמונות לא ברור אם אכן מדובר באגרופן או באותה שרשרת לא מזיקה - זאת לפי טענת הארגון שהפיץ את הסרטון.