יעלון: ייתכן שהאש מהרצועה תתחדש

שר הביטחון ביקר בבסיס חיל הים והדגיש: "מבצע צוק איתן עדיין לא הסתיים. צריך סבלנות ואורך רוח". יעלון התייחס לסיום הפסקת האש הזמנית מחר בחצות ואמר: "יכול להיות שפורצת עוד פעם אש ואנחנו עוד פעם יורים עליהם ועוד פעם מבצעים פעולות. חייבים להיות ערניים ודרוכים"

"מבצע 'צוק איתן' עדיין לא הסתיים. צריך סבלנות ואורך רוח" - כך אמר היום (שלישי) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בביקור בבסיס חיל הים באשדוד, שם נפגש עם מפקדי ולוחמי החיל. "שוב אני מזהיר", אמר יעלון ללוחמים, "ביום רביעי בחצות אני לא יודע אם נגיע להסדר, אני לא יודע אם אנחנו צריכים להאריך את המשא ומתן ויכול להיות שתפרוץ עוד פעם אש ועוד פעם נירה עליהם ונבצע פעולות והם יבצעו פיגוע ימי כזה או אחר. חייבים להיות ערניים ודרוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבצע 'צוק איתן' עדיין לא הסתיים, אבל ללא ספק החמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה ספגו מכה קשה, בהחלט מכה קשה", אמר יעלון במהלך השיחה. "אם אני מסכם את המכה והנזק שנגרם להם זה עולה על מה שהיה ב'עמוד ענן', ב'עופרת יצוקה' וגם במלחמת לבנון השנייה. גם מבחינת הנזק בנכסים שלהם, חמ"לים, מפקדות, מבנים אחרים, משגרים, מתחמי אימונים, הבנק שלהם, משרדי הממשלה שלהם וכן הלאה. אין ספק שהנזק ברצועת עזה הוא אדיר".

"אין ספק שחיל הים תרם פה תרומה חשובה, משמעותית, בנטרול איומים שאחרת או שהיבשה הייתה צריכה להגיע אליהם בצורה כזו או אחרת, או שהייתה צריכה להתמודד איתם בקרב פנים אל פנים".

כוחות צה"ל יחזרו לפעול? (AP)

במהלך השיחה עם החיילים התייחס יעלון לאירוע החדירה מהים ליד קיבוץ זיקים בימים הראשונים של המבצע ואמר כי "ללא ספק, הערנות של הבקרית היא זו שהביאה בסופו של דבר לחשיפה שמנעה מהם את ההישג".

מוקדם יותר היום ביצעו לוחמי חיל הים ירי הרתעתי לכיוונה של סירה פלסטינית בעזה. לא דווח על נפגעים. בדובר צה"ל טענו כי מדובר בסירת מנוע פלסטינית שניסתה לפרוץ את הסגר הימי שמוטל על רצועת עזה. הסירה שבה לאחור.