לא תאמינו מה שאלו חיילים בצה"ל על "צוק איתן"

חיילים בחיל האוויר קיבלו למלא שאלון אישי עם תוכן שנראה כלקוח מגן ילדים או בית ספר, ודאי לא מצבא שספג אבידות. "מה למדתי על עצמי במבצע? מה הכי הצחיק אותי"? נכתב בשאלון. דובר צה"ל: המקרה ייבדק ויופקו הלקחים הנדרשים

ארכיון (רויטרס)

שאלון אישי שנשלח לחיילים באחת מהיחידות בחיל האוויר שעוסק במבצע "צוק איתן", עורר תמיהה בקרב חיילים והוריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השאלון הופץ על ידי משרד החינוך ביחידה תחת הכותרת מבצע "צוק איתן" והחיילים נתבקשו לפרט "משהו מצחיק שקרה לי במהלך המבצע", "חוויות המבצע", "תחושות/הרגשות שיש לי מהמבצע", "משהו שלמדתי על עצמי במבצע", ו"צוק איתן בשבילי...". החיילים היו אמורים להשלים את האמור.

בתום השאלון מצוטט הרופא חתן פרס נובל לשלום אלברט שוויצר: "דוגמה אישית היא לא מקור ההשפעה העיקרי על אחרים - היא המקור הבלעדי". כותבות השאלון כתבו לחיילים: "גאות בכם", והם גם התבקשו להעביר תמונות מהמבצע במייל הצבאי.

השאלון שחולק לחיילים

צה"ל: נבדוק ונפיק לקחים

קצין חינוך שנחשף למכתב הביע תמיהה על שליחתו: "זה באמת נוסח שהוא לא מקובל ולא קביל בכל צה"ל ואני באופן אישי לעולם לא הייתי שולח מכתב כזה, לשאל על דברים שמצחיקים בזמן מבצע בו יש כל כך הרבה הרוגים - זו לא קייטנה, גן או חוג לגיל הרך - אלא צבא".

חייל שקיבל את אותו שאלון וסירב להזדהות בשמו אמר: "זה פשוט מביך שזה מה שאומרים לנו למלא - חבל על הדף ששוכפל לצורך זה. מי שקורא את זה לא צריך עוד הסברים, כל מילה מיותרת".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בשאלון פנימי שנוסח על ידי אנשי החינוך היחידה המדוברת. המקרה ייבדק ויופקו הלקחים הנדרשים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv