יעלון: "גופתו של אורון בידי חמאס"

ארבעה שבועות לאחר שנהרג אורון שאול ז"ל בתקרית הנגמ"ש ברצועת עזה, הגיע שר הביטחון משה יעלון לבית משפחתו בפוריה עילית והודיע להם כי גופת בנם נמצאת בידי חמאס. "אנחנו מחויבים להביא את אורון לקבר ישראל", הבטיח יעלון למשפחת שאול, "לא ננוח ולא נשקוט עד שזה יקרה. רה"מ ואני פועלים ברמה המדינית כדי שזה יקרה"

הביקור בבית משפחת שאול, הערב (משרד הביטחון)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר הערב (א') בבית משפחתו של לוחם גולני סמל ראשון אורון שאול ז"ל בפוריה עילית. שאול, חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, נפל בתקרית הנגמ"ש שאירעה במהלך מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברור לנו שגופתו של אורון נמצאת בידי חמאס, ואנו עושים את כל המאמצים להשיבה", הבהיר שר הביטחון לבני משפחתו של אורון. "אנחנו מחויבים להביא את אורון לקבר ישראל. לא ננוח ולא נשקוט עד שזה יקרה, ואנחנו עוסקים בכך ומחויבים לכך".

"למרבה הצער אנחנו מנוסים במקרים כאלו", הוסיף השר יעלון, "ולצערי פגשתי בכך גם במהלך שירותי הצבאי. אנחנו נקפיד לעדכן אתכם בכל התפתחות, והדלת שלי פתוחה בפניכם לכל שאלה. ראש הממשלה ואני פועלים ברמה המדינית כדי שזה יקרה".

במהלך הביקור סיפרו ההורים, האחים ושאר בני המשפחה על חייו של אורון, על לימודיו, על תחביביו ועל אהבתו הגדולה לחבריו למחלקה בחטיבת גולני.

הביקור בבית משפחת שאול, הערב (משרד הביטחון)

דיווח: ישראל הציעה עסקה להשבת גופות שאול וגולדין

מקור במשלחת הפלסטינית לקהיר, המעורב במגעים להפסקת האש בין ישראל לחמאס, דיווח אתמול כי ישראל הציעה למסור 25 פעילי טרור שנעצרו במהלך המבצע ו-18 גופות של הרוגים פלסטינים בתמורה לגופותיהם של שני החיילים סמל ראשון אורון שאול ז"ל וסגן הדר גולדין ז"ל.

על פי הדיווח באתר המצרי "אל-מסרי אל-יום", ישראל התנתה את הטיפול ביתר הנושאים שעלו על הפרק במשא ומתן בקהיר בביצוע העסקה המדוברת. לדיווח לא התקבל אישור מגורמים רשמיים בישראל.

לפי שעה, בחמאס מסרבים להיענות לדרישה הישראלית, ואומרים כי שחרור אסירים או גופותיהם אינו חלק מהמשא ומתן להפסקת אש. כמו כן, לדברי אותו מקור - נציגי חמאס סירבו לתת מידע שממנו ניתן להבין האם שרידי גופות של שני החיילים נמצאים בידיהם.