לפני הפסקת האש: מטחי רקטות לרחבי הדרום

אזעקות נשמעו בשורה של ערים ויישובים בעקבות ירי רקטות מהרצועה. מערכת כיפת ברזל יירטה כמה רקטות ואחרות נפלו בשטחים פתוחים. לא ידוע על נפגעים. בחצות אמורה להיכנס לתוקפה הפסקת האש של 72 שעות שהוסכמה בין ישראל לפלסטינים

כיפת ברזל. ארכיון (רויטרס)

בטרם כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל לפלסטינים, נשמעו הערב (ראשון) בשעה 22:00 אזעקות במרחב אשדוד ובחבל יבנה. רקטה אחת יורטה ואחרת נפלה בשטח פתוח. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 23:15 שוב נשמעו אזעקות בעוטף עזה. שש רקטות שנורו מעזה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למבנה ציבורי.

מוקדם יותר הודיע משרד החוץ המצרי כי ישראל והפלסטינים הסכימו להפסקת אש נוספת למשך 72 שעות. המצרים טענו כי ההפוגה תיכנס לתוקף בשעה אחת בלילה, אולם בישראל הבהירו כי הפסקת האש תחל כבר בחצות. במהלך היום, מאז חצות אמש, נורו כ-30 רקטות לשטח ישראל.

המצרים הפעילו היום לחץ כבד על הפלסטינים לחזור להפסקת אש, וישראל הבהירה לקהיר: "קודם כל תיפסק האש, ורק אז תגיע משלחת לקהיר". גורמים מדיניים בישראל אמרו הערב כי "אם הפלסטינים יפסיקו את האש, נשקול לחזור לקהיר להמשך הדיונים". הם הוסיפו וציינו כי הם לא מתכוונים לפעול בהתאם לדרישות של ארגון חמאס. "נראה כאילו הפלסטינים משחקים משחקים", אמרו לחדשות 2 Online. "הם מכירים את עמדתנו, היא ברורה, ולא יהיה בה שינוי".

נתניהו: "ישראל לא מנהלת משא ומתן תחת אש"

בתוך כך, הגיע היום ראש הממשלה לעדכן את נשיא המדינה בתמונת המצב במבצע. "אני מבקש להביע את תמיכתי הבלתי מסויגת בך, בשר הביטחון וברמטכ"ל, על ניהול המערכה בצורה שקולה ומדודה בכל המהלכים שהיו נחלתנו במערכה האחרונה", אמר ריבלין לנתניהו.

הנשיא הוסיף כי "אני רואה אחדות נפלאה כאשר מתרגשת עלינו סערה ואני שואל את כל אלה אשר משבחים ואומרים תראו באיזו אחדות אנו נמצאים מדוע שלא נהיה מאוחדים כך כל הזמן?".

חיילים בגבול עזה (דובר צה"ל)

ראש הממשלה השיב: "אמרנו מהתחלה שישראל לא תנהל משא ומתן תחת אש והוכחנו שאנו עומדים מאחורי האמירה הזו. מאז שהחמאס הפר את הפסקת האש ביום שישי, צה"ל הכה בו מכות קשות מאוד. אנחנו נחושים להשיג את יעד מבצע צוק איתן - השבת השקט לתקופה ממושכת לתושבי ישראל, תוך כדי פגיעה משמעותית בארגוני הטרור".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן ושושי חתוקה