צפו: פיצוץ הרקטות במעבר כרם שלום

החל משעה שש בבוקר נורו רקטות לכיוון מעבר כרם שלום, כשבשעה 12:30 נורה מטח נוסף שפגע באופן ישיר במתחם המעבר ולאחריו התקבלה החלטה במערכת הביטחון שלא לסכן את העובדים במקום ולסגור את מעבר הסחורות עד להודעה חדשה. כך זה נראה

כך נראות נפילות הרקטות בעוטף עזה: מצלמות האבטחה של מנהלת המעברים במשרד הביטחון תיעדו היום (א') את פיצוץ הרקטות שנורו מרצועת עזה ונפלו במעבר כרם שלום. בסרטון ניתן לראות את הלהבות והעשן עולים בעקבות הפיצוצים בזה אחר זה, ובמרחק של עשרות מטרים בלבד זה מזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הירי המתמשך לעבר המעבר, החליטה היום המדינה לסגור את מעבר כרם שלום עד להודעה חדשה. תיעוד נפילות הרקטות שצולם במצלמות האבטחה מציג את הסיכון הגבוה שבהפעלת המעבר תחת אש.

בתוך כך, נמשך ירי הרקטות לעבר הדרום: אזעקה נשמעה בשעות הצהריים בשורה של יישובים ובהם אשקלון, יישובי עוטף עזה והמועצה האזורית אשכול. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שלוש רקטות מעל אזור התעשייה באשקלון, היתר נפלו בשטחים פתוחים ללא נפגעים או נזק. במקביל, צה"ל ממשיך לתקוף יעדי טרור ברחבי הרצועה, כשביממה האחרונה חוסלו כ-10 פעילי חמאס.

קצת אחרי השעה 16:00 נורה מטח נוסף, ושלוש רקטות התפוצצו בשטח מועצת חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

עוד קודם לכן דיווחה הטלוויזיה הפלסטינית כי נציגי הפלגים הפלסטינים בשיחות בקהיר הביעו הסכמה ליוזמה המצרית להפוגה בת שלושה ימים. מהדיווח נטען כי טרם התקבלה תגובה מישראל וכי הפלסטינים ממתינים לתשובה מירושלים. עוד קודם לכן הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי "ישראל לא תנהל משא ומתן תחת אש". לאור הדברים ייתכן שהפוגה תאפשר את המשך המגעים.

"לא ננהל מו"מ תחת אש". נתניהו (רויטרס)