מנכ"ל רפאל: "קרובים לפתרון של נושא המנהרות"

ביומו ה-33 של מבצע "צוק איתן", התייחס אלוף (מיל') ידידיה יערי בריאיון ל"פגוש את העיתונות" לאיום המנהרות ואמר כי מערכת הביטחון קרובה למציאת פתרון. על כיפת ברזל: "הישג חסר תקדים, אך צריך יותר מערכות כדי לכסות את כל שטח מדינת ישראל". צפו בריאיון

ביומו ה-33 של מבצע "צוק איתן", הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות" מנכ"ל רפאל אלוף (במיל') ידידיה יערי, שסיפר על ההיערכות במערכת הביטחון לקראת הטיפול באיום המנהרות ועל הישגיה "חסרי התקדים" של מערכת כיפת ברזל במערכה. "מעולם מערכת בודדה לא השפיעה כל כך על תוצאות המערכה", הוא אומר. "ההישג הזה מחמם את הלב. התרומה האמיתית של כיפת ברזל מתחילה קודם כל בשמיים. אנחנו מקבלים מהמכ"ם וממערכות תומכות כל דבר שנמצא באוויר. כדי לכסות את כל הארץ צריך יותר מערכות ממה שיש היום, תלוי כמובן באיזה כיסוי מדובר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הריאיון נשאל יערי על עלויות טילי היירוט, ואמר כי "יש אפשרויות להוזיל אותן, אבל לא בהרבה. עדיין, התשואה של כיפת ברזל אדירה, רק צריך לחשוב מה היה קורה בלעדיה. הדברים שנאמרים כאילו כיפת ברזל היא הונאה הם מופרכים לחלוטין, הלוואי והיינו מצליחים לעשות הונאה כזאת. אני חושב שעדיף שהמנהיגים שלנו יקבלו את ההחלטות בלי לחץ, בעזרת כיפת ברזל".

"גם לפצמ"רים יש תשובה"

הוא טוען כי "הנשק האסטרטגי של החמאס הוא הרקטות, לא המנהרות - ולזה נתנו תשובה. איום המנהרות הוא איום שהמערכת כולה הכירה אבל לא הכירה את העוצמה, הפריסה וההיקף שלו. אנו עוסקים בזה בכל מיני צורות. זה לא פשוט לגלות מנהרות, אבל זה דבר שאנו הולכים ומוצאים לו פתרון. אנו פועלים למצוא פתרון, ולדעתי זה קרוב".

לדברי יערי, גם לאיום פצצות המרגמה שנוחתות ללא הרף על תושבי עוטף עזה יש תשובה - בצורת לייזר, "אבל צריך עוד כסף לפיתוח ואני מניח שעכשיו הוא יגיע. יש לכך תשובה ואנו קרובים מאוד".