חודש הירי מרצועת עזה - דקה אחרי דקה

הירי לישראל מעזה נמשך לאחר שחמאס הפר את הפסקת האש. משעות הבוקר נורו כמה מטחים של רקטות ופצצות מרגמה ליישובי עוטף עזה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במהלך הלילה תקף צה"ל 25 מטרות טרור. דובר חמאס משמיע מסרים סותרים: בעוד ארגונו ממשיך בירי, הצהיר סאמי אבו זוהרי: "לא מעוניינים בהסלמה"

חודש הירי מרצועת עזה - דקה אחרי דקה (רויטרס)

הירי מרצועת עזה נמשך, צה"ל תקף בתגובה: יום שני מאז הופרה הפסקת האש על ידי חמאס, ושיגור הרקטות לשטח ישראל נמשך. במהלך הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר מטרות טרור ברצועה בתגובה להמשך הירי. במקביל, נמשכות השיחות בין נציגי הפלגים הפלסטינים למתווכים המצרים בקהיר בניסיון להגיע לנוסחה מוסכמת להסדר הפוגה קבוע. הירי נמשך, וגם השיחות - עדכונים שוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

22:30: מטוס של חיל-האוויר תקף בשעות הערב בדרום רצועת עזה שלושה פעילי חמאס. צה"ל תקף פעיל נוסף המשתייך לארגון. החל מאתמול תקף צה"ל 9 מחבלים. מחצות נתקפו מעל 60 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה.

20:31: סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מדווחת על שני בני אדם שנהרגו בפיצוץ מכונית בעיר רפיח, בדרום רצועת עזה.

17:08: גורם פלסטיני המקורב לשיחות בקהיר אמר ל-AFP כי "המצרים הגיעו להבנות חדשות עם הפלסטינים", שלפיהן הפלגים מוכנים שאבו מאזן ישלוט במעבר הגבול. על פי הדיווח, הם מוכנים לדחות את הדרישה לנמל ימי ברצועה.

15:42: רקטה שנורתה מעזה התפוצצה באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול, אין נפגעים או נזק מירי זה.

15:00: על פי דיווח מצרי, ישראל הציעה למסור 25 אסירים ו-18 גופות של הרוגים פלסטינים, בתמורה לגופותיהם של החיילים הדר גולדין ז"ל ואורון שאול ז"ל - ואף התנתה את המשך המו"מ בהיענות להצעה. לא התקבל אישור ישראלי לדיווח

13:10: כלי טיס של חיל האוויר תקף ופגע בשני פעילי טרור, בשעה שרכבו על אופנוע במרכז הרצועה

12:11: רקטה התפוצצה מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק

11:07: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת על 5 הרוגים בתקיפות צה"ל הבוקר ברצועה10:46: 3 פצצות מרגמה התפוצצו מחוץ ליישוב במועצת אשכול. אין נפגעים או נזק

09:01: רקטה התפוצצה מחוץ ליישוב בשטח המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים או נזק

ירי הרקטות נמשך במקביל לדיונים בקהיר (AP)


07:10: 4 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול מבלי לגרום לנפגעים או לנזק

לאחר חצות: חיל האוויר תקף 25 מטרות טרור ברצועת עזה בתגובה לחידוש הירי ליישובי הדרום