חמאס: "לא רוצים הסלמה, נותנים הזדמנות למו"מ"

למרות ירי הרקטות הבוקר לישראל אומר דובר חמאס בעזה: "עמדתנו ברורה, אנחנו נותנים הזדמנות למגעים בקהיר". הוא הדגיש עם זאת, כי "אם הכיבוש מתעקש להמשיך במערכה, הרי שאנחנו מוכנים לכך". גורם פלסטיני טוען כי יש הסכמה שבשתיקה בין הארגונים ברצועה להפסיק את הירי

הירי מעזה לשטח ישראל חודש הבוקר (שבת), כשחמש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצת אשכול, אך בחמאס מבהירים כי המגעים לגיבוש מתווה להפסקת האש נמשכים וכי הם לא מעוניינים בהסלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר חמאס ברצועת עזה סמי אבו זוהרי אמר הבוקר: "עמדתנו ברורה, אנחנו נותנים הזדמנות למשא ומתן ולא רוצים הסלמה". עם זאת הדגיש, כי "אם הכיבוש מתעקש להמשיך במערכה, הרי שאנחנו מוכנים לכך. איננו יכולים לשוב לנקודת ההתחלה ולקבל את המשך המצור על רצועת עזה ועל תושביה".

דבריו של אבו זוהרי מגיעים על רקע דיווח של מקור פלסטיני שטוען כי יש הסכמה שבשתיקה בין הארגונים להפסיק את הירי לישראל. לא ברור האם זה מקובל על כל הפלגים שפועלים בעזה, אך בהתחשב בעמדה שמשמיע חמאס נראה כי הוא מעוניין להפחית את גובה הלהבות כדי לתת סיכוי למגעים בקהיר.

בחמאס מבינים שהתשובה הישראלית לדרישות שהציגו עשויה להתעכב ברור להם שמדובר במשא ומתן עיקש כי ישראל נמנעה לפי שעה מלהשיב על רוב הדרישות שהציגו ובכלל זה פתיחת נמל ימי בעזה. בארגון יודעים שהם יוכלו לקבל רק חלק מהדרישות שלהם, שקשורות להסרת המצור על הרצועה בדגש על המצור הימי.

פצצת מרגמה שנפלה הבוקר בישראל (חדשות 2)

סמוך לשעה 07:00 הבוקר נשמעו אזעקות צבע אדום ביישובים סעד, כפר עזה וכרם שלום. ארבע רקטות שנורו התפוצצו מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול, לא דווח על נזק או על נפגעים. כשעתיים לאחר מכן נורתה רקטתה נוספת, שהתפוצצה בשטח המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הירי לעבר ישראל נמשך לאחר שאמש שוגרו כ-60 רקטות ליישובי עוטף עזה. הטווח הרחוק ביותר אליו שוגרו אמש רקטות היה לעבר העיר באר שבע; הרקטות שנורו במטח לעבר העיר נפלו ככל הנראה בשטחים פתוחים בסביבת העיר. אין נפגעים ולא נגרם נזק באף אחד מהמקרים.‎ אזעקות נשמעו לא רק בבאר שבע, אלא גם ביישובי הסביבה, ובהם: עומר, רהט, להבים, שגב שלום, אשל הנשיא ובית קמה.