אחרי לילה שקט: חודש ירי הרקטות מרצועת עזה

24 שעות לאחר שחמאס הפר את הפסקת האש ופתח בירי לעבר ישראל, השיגורים נמשכים: 9 רקטות ופצצות מרגמה ששוגרו מהרצועה התפוצצו בשטחי המועצה האזורית אשכול, לא דווח על נפגעים או על נזק. הירי הבוקר חודש לאחר לילה שקט בו לא בוצע ירי מעזה, במהלכו תקף חיל האוויר 25 יעדי טרור. אמש שוגרו כ-60 רקטות לשטח ישראל

פצמ"ר שהתפוצץ בעוטף עזה, הבוקר (חדשות 2)

הירי ליישובי הדרום נמשך גם הבוקר, צה"ל תקף יעדי טרור ברצועה: לאחר לילה שקט ללא ירי לשטח ישראל, נורו הבוקר (שבת) 9 רקטות ופצצות מרגמה משטח הרצועה לעבר יישובים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 07:00 נשמעו אזעקות צבע אדום ביישובים סעד, כפר עזה וכרם שלום. ארבע רקטות שנורו התפוצצו מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול, לא דווח על נזק או על נפגעים. חיל האוויר תקף במהלך הלילה 25 יעדי טרור בעזה בתגובה לירי המתמשך מהרצועה.

סמוך לשעה 09:00 נורו רקטות נוספות לעבר ישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה בשטח המועצה האזורית אשכול. כתוצאה מהירי הנוסף לעבר המועצה, התפוצצה רקטה מחוץ ליישוב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אזעקה נוספת נשמעה לאחר השעה 10:00 בשטח המועצה האזורית אשכול. 3 פצצות מרגמה התפוצצו מחוץ ליישוב בשטח המועצה, לא דווח על נזק או על נפגעים. קצת אחרי השעה 12:00 שוב נשמעו אזעקות בכמה יישובים במועצה ורקטה התפוצצה בשטח פתוח.

 

הירי לעבר ישראל נמשך לאחר שאמש שוגרו כ-60 רקטות ליישובי עוטף עזה. הטווח הרחוק ביותר אליו שוגרו אמש רקטות היה לעבר העיר באר שבע; הרקטות שנורו במטח לעב העיר נפלו ככל הנראה בשטחים פתוחים בסביבת העיר. אין נפגעים ולא נגרם נזק באף אחד מהמקרים.‎ אזעקות נשמעו לא רק בבאר שבע, אלא גם ביישובי הסביבה, ובהם: עומר, רהט, להבים, שגב שלום, אשל הנשיא ובית קמה.

 

רקטה אחת שנפלה בבוקר סמוך לאחד מיישובי עוטף עזה גרמה לפציעתם של שני בני אדם, אחד באורח בינוני ואחד קל. במקרה אחר של פגיעת רקטה בבית בשדרות, נפגעו שני בני אדם נוספים: אחד נפצע קל כשרץ למרחב המוגן ואחר הוגדר נפגע חרדה.

ההערכות הן כי בידי חמאס נותר מלאי מצומצם של כ-3,000 רקטות, וכי לארגון קל יותר לשגר רקטות לטווחים קרובים לרצועה. עם זאת, ביכולתו של הארגון לשגר רקטות לטווחים מרוחקים יותר - כפי שעשה בימי המבצע עד כה.

60 שיגורים לישראל נרשמו אמש (AP)

צה"ל תקף 47 יעדי טרור, היערכות לחידוש הירי למרכז

לאחר חידוש הירי אמש, המשיך צה"ל להגיב בתקיפות בעזה. מאז הופסקה ההפוגה, כלי טיס של חיל האוויר תקפו 47 מטרות ויעדי טרור באזורים שונים בשטח הרצועה - בהם בחאן יונס, בית להייה ובשכונת זייתון בעזה. בין השאר, הותקפו משגרים מוטמנים, תשתיות פיקוד ושליטה, מתחמים צבאיים ודירות מסתור של פעילי טרור. עוד הותקפו שלושה פעילי טרור בדרום רצועת עזה, וזוהתה פגיעה בהם.‎

47 יעדי טרור הותקפו בעזה (רויטרס)

בתוך כך, בצה"ל נערכים להרחבה אפשרית של הירי ליתר ערי הדרום - ואף לערי המרכז. בהתאם להיערכות לאפשרות של הרחבת הירי בשטח ישראל, כך גם נערך הצבא לאפשרות של תקיפות נוספות ברצועת עזה.

מוקדם יותר אמש אמר גורם מדיני בכיר כי "ישראל לא תנהל משא ומתן על הפסקת האש תחת אש. נמשיך בתקיפות עד שחמאס יאותת באמצעות המצרים שהוא מוכן לשוב לשולחן המשא ומתן". הדברים נאמרו שעות ספורות לאחר שחמאס חידש את הירי לעבר יישובי הדרום, ולאחר שנציגי המשלחת הישראלית לשיחות במצרים שבו לישראל.