דירות מסתור של חמאס פוצצו

מאז סיומה של הפסקת האש הזמנית שנמשכה 72 שעות, תקפו כלי טיס של חיל האוויר 47 מטרות ויעדי טרור ברצועת עזה. התקיפות בוצעו בתגובה לירי שהחל באופן מצומצם כבר לפנות בוקר והתעצם מיד עם סיום ההפוגה בשעה 08:00 בבוקר. "ישראל לא תנהל מו"מ על הפסקת אש תחת אש", אמר מוקדם יותר גורם מדיני בכיר

ארכיון (AP)

לאחר שבשעות הבוקר (ו'), עם תום הפסקת האש בין ישראל לחמאס, חודש הירי מהרצועה, המשיך צה"ל להגיב בתקיפות בעזה. מאז הופסקה ההפוגה, כלי טיס של חיל האוויר תקפו 47 מטרות ויעדי טרור בשטח הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקיפות שביצע כלי הטיס בעזה, באו בתגובה לירי לעבר ישראל שהחל כבר ב-04:00 לפנות בוקר. המטרות שהותקפו היו באזורים שונים ברצועה. בין השאר, הותקפו משגרים מוטמנים, תשתיות פיקוד ושליטה ומתחמים צבאיים. כמו כן נתקפו שלושה פעילי טרור בדרום רצועת עזה, וזוהתה פגיעה.‎

שתי רקטות יורטו הערב מעל באר שבע, ודקות קודם לכן הותקפו שלושה מוקדים בשכונת חאן יונס, זייתון ובבית להייה. המוקדים שהותקפו היו מקומות מפגש של פעילי טרור ודירות מסתור.

ב-12 השעות האחרונות שוגרו כ-60 רקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל. מרבית הרקטות נפלו בשטחים פתוחים, ומספר רקטות יורטו על ידי כיפת ברזל, אלא שבשני מקרים - בשל פגיעות ישירות - היו גם פצועים.

רקטה אחת שנפלה בבוקר סמוך לאחד מיישובי עוטף עזה גרמה לפציעתם של שני בני אדם, אחד באורח בינוני ואחד קל. במקרה אחר של פגיעת רקטה בבית בשדרות, נפגעו שני בני אדם נוספים: אחד נפצע קל כשרץ למרחב המוגן ואחר הוגדר נפגע חרדה.

הפגיעה בשדרות, היום (יעקב בר יוחאי)

היערכות להרחבת הירי לערי המרכז

בצה"ל נערכים להרחבת הירי ליתר ערי הדרום ואף לערי המרכז. בהתאם להיערכות לאפשרות של הרחבת הירי בשטח ישראל, כך גם נערך הצבא לאפשרות של תקיפות נוספות ברצועת עזה.

מוקדם יותר היום אמר גורם מדיני בכיר כי "ישראל לא תנהל משא ומתן על הפסקת האש תחת אש. נמשיך בתקיפות עד שחמאס יאותת באמצעות המצרים שהוא מוכן לשוב לשולחן המשא ומתן". הדברים נאמרו שעות ספורות לאחר שחמאס חידש את הירי לעבר יישובי הדרום, ולאחר שנציגי המשלחת הישראלית לשיחות במצרים שבו לישראל.

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יאיר לפיד, כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: "חוזרים לתקוף את הטרוריסטים של עזה. איש בישראל לא רצה בזאת, אבל לא נפקיר את תושבי הדרום. מי שיורה לעברם, דמו בראשו".