2 רקטות יורטו מעל באר שבע

הירי ממשיך להתרחב: שתי רקטות שנורו הערב לכיוון באר שבע יורטו בהצלחה ע"י סוללת כיפת ברזל. יתר הרקטות שנורו מכיוון רצועת עזה נפלו בשטחים פתוחים. אין נפגעים או נזק באף אחד מהמקרים

לראשונה מאז חידוש הירי לעבר ישראל, ירה הערב (ו') חמאס רקטות לכיוונה של בירת הנגב, באר שבע. האזעקות נשמעו סמוך לשעה 19:00, ושתי רקטות יורטו בהצלחה על ידי סוללת כיפת ברזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שאר הרקטות שנורו במטח המדובר נפלו ככל הנראה בשטחים פתוחים. לא ידוע בשלב זה על נפגעים או על נזק באף אחד מהמקרים.‎ אזעקות נשמעו לא רק בבאר שבע, אלא גם ביישובי הסביבה, ובהם: עומר, רהט, להבים, שגב שלום, אשל הנשיא ובית קמה.

לאחר חידוש הירי מעזה, הכחישו גורמים בישראל כי צפויה הפוגה או הפסקת אש נוספת בשעות הקרובות. ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון נפגשו על מנת לדון בהמשך התגובה לירי.‎

מוקדם יותר היום, לאחר שדובר הנהגת החוץ של הארגון איים מפני מלחמת התשה עם ישראל, אמר מקורב לחמאס, מוסטפא סוואף, בריאיון טלוויזיוני כי חידוש הפסקת האש יחול כבר בשעות הקרובות. כעבור זמן קצר דיווחה גם סוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי הפוגה בלתי מוכרזת תחל בשעה 20:00.

המקורב העריך שהנהגת חמאס מוכנה להפוגה נוספת באורך של 72 שעות. לטענתו, יש לחץ מצרי כבד וישנם אף גורמים בינלאומיים שפועלים בעניין הזה. לדבריו של סוואף, מצרים לא תאפשר את ניהול המשא ומתן שלא בתיווכה.