ראש עיריית שדרות: "יעלון - שר בלי ביטחון"

לאחר ירי הרקטות לשדרות, שגרם לפציעתם של שני אזרחים ולנזק לרכוש, טען ראש העיר דוידי כי יעלון "לא מספק את הסחורה". לאחר מכן גינה את הנסיגה הקרקעית ושחרור חיילי מילואים: "לאן אצה לשר הדרך? האויב פירש את זה כצעד של פחדנות"

אלון דוידי ומשה יעלון (פלאש 90)

בעקבות חידוש הירי מעזה וקריסת הפסקת האש, ביקורת חריפה מהדרום על תפקודו של שר הביטחון: אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, טען היום (ו') לאחר הירי לכיוון העיר כי השר יעלון "נכשל כישלון חרוץ בהשגת ביטחון לתושבי ישראל", ובעיקר לתושבי הדרום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הצהריים פגעו שתי רקטות בבתים בשדרות וגרמו לנזקים: אחד הבתים היה ריק מדיירים ונגרם בו נזק, והבית השני היה עדין בבנייה. שני בני אדם נפגעו קל במהלך המטח לעיר - אחד מנפילה בדרך למרחב המגון ואחד נפגע חרדה - והם פונו לבית החולים ברזיילי באשקלון.

דוידי הדגיש כי "רק בדרך נס" הבתים היו ריקים ובכך נמנע אסון כבד. "חידוש הירי מבהיר, לכל מי שעוד היה לו ספק, כי חמאס לא מרגיש מובס. גרוע מכך - אין לו שום פחד או הרתעה מצה"ל. זה מה שקורה כאשר שר הביטחון אינו מספק את הסחורה ואינו מביא ביטחון לתושבי ישראל", הוסיף דוידי.

יעלון, נתניהו וגנץ (מתוך פייסבוק ראש ממשלת ישראל)

לדבריו, למרות ההצהרות הלוחמניות של יעלון, "אנו עדים לתגובה רופסת". דוידי מחה גם על שחרור חיילי המילואים והנסיגה הקרקעית: "האויב ראה את המהלך הזה ופירש אותו כצעד של פחדנות, חידש את הירי והביך אותנו. לאן אצה הדרך לשר? האם הוא סיים את הלחימה חד צדדית? איך אפשר להסביר התנהלות כזו? כך לא משיגים הרתעה וגם לא ביטחון. להיפך, כך יוצרים מצב של תחושת ניצחון בצד השני והנצחת הירי עלינו לעוד שנים רבות".

דוידי הדגיש כי צריך "להכות בחמאס שוק על ירך כנגד כל ירי עד אשר חמאס יצעק חמס, יוכרע באופן ברור ורק אז לצאת ולקיים משא ומתן מדיני, כאשר שני הצדדים מבינים היטב מי ניצח ומי הפסיד". עוד טען ראש עיריית שדרות כי התקיפה בעזה מסתכמת ב"הרס עצום של נדל"ן בעזה, שלא ממש מרתיע את חמאס. לצערי, יש לנו שר בלי ביטחון", סיכם.

לעומת זאת, יעלון קיבל חיזוק ותמיכה מראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר: "בשעת מלחמה כמו זו שמתנהלת באזורנו, אין מקום בהטחת האשמות בשר הביטחון". שוסטר הוסיף כי "גם אם יש חילוקי דעות לגיטימיים, הם ייאמרו בפורום המתאים. אני סומך על המנהיגות המקצועית ומחזק את ידה".