הפלסטינים: פצוע אנוש בעימותים עם צה"ל בחברון

עשרות פלסטינים התפרעו בחברון והחלו ליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל המוצבים במקום. החיילים הגיבו באש ובאמצעים לפיזור הפגנות על מנת להרגיע את הרוחות. הפלסטינים מדווחים על 10 פצועים, בהם אחד באורח אנוש

לאחר ימים ספורים בהם נרשם שקט יחסי בגדה המערבית, הפלסטינים מדווחים היום (ו') על חידוש ההפגנות וההתפרעויות בשטחים - בעיקר באזור חברון. על פי הדיווח הפלסטיני, לפחות 10 מפגינים נפגעו מירי של צה"ל במהלך התפרעות סמוך לעיר, בהם גם אחד שנפצע באורח אנוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות מתפרעים התאספו בחברון והחלו ליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל במקום. הכוחות השיבו באש לעבר המפגינים וזיהו פגיעה בכמה מהם.

ההפגנה היום מגיעה לאחר שבמהלך מבצע "צוק איתן" נרשמו מספר היתקלויות בין מתפרעים לבין כוחות הצבא בגדה המערבית, חלקן היו קטלניות במיוחד עם 13 הרוגים מאש צה"ל.

ההפגנות בגדה בשבוע שעבר (חדשות 2)

אלפים הפגינו נגד ישראל בגדה

בסוף החודש יולי הפגינו מאות פלסטינים הפגינו בשכם, רמאללה ובמספר מוקדים נוספים במחאה על פעילות צה"ל ברצועת עזה.

ימים ספורים לפני כן הפגינו 8,000 פלסטינים נגד מדיניות ישראל בקלנדיה שמצפון לירושלים. חלק מהמפגינים החלו ליידות אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל ומשמר הגבול במקום. כוחות הביטחון אף דיווחו על ירי חי שנפתח לעברם.

39 פלסטינים נעצרו בחשד להפרות סדר וכן תקיפת שוטרים ואזרחים. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי לפחות שני פלסטינים נהרגו ועוד כמאה נפצעו בעימותים מול כוחות הביטחון. על פי דיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כ-60 מהפצועים נפגעו מקליעי השוטרים.