ירי לדרום? במרכז הקניונים מלאים

בעוד תושבי עוטף עזה ואשקלון שוהים הבוקר במרחבים המוגנים, במרכזי הבילוי במרכז נרשמת תנועה ערה של קונים ומבלים. "זה לא אדישות אלא רצון להמשיך בשגרה", סיפרו הקונים. "נופתע אם תהיה אזעקה"

הקניונים מלאים, הבוקר (מתן חצרוני, חדשות 2)

באזור הדרום אמנם התחדש הירי, אך אזעקה באזור המרכז טרם נשמעה ושגרת יום שישי נשמרת באזורי הבילוי, עם רבבות של אנשים שמקווים לסוף שבוע רגוע. "שמעת שחמאס המשיך לירות?", נשמעה אישה אומרת לחברתה בקניון גבעתיים, שעמוס עד אפס מקום. "ככה שמעתי בחדשות, אבל בינתיים זה לא הגיע אלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוכר במקום סיפר: "הייתה כאן הידלדלות יחסית בזמן המבצע למרות שאנחנו במרכז. היום פשוט כולם הגיעו ואני מקווה שזה ייפסק מהר כי הפרנסה של כולם נפגעת. זה לא אדישות אלא רצון להמשיך בשגרה".

גם לפארק שמחוץ לקניון הגיעו הורים רבים עם ילדיהם, שכן באזור יש דווקא מרחב מוגן סמוך. "אמרו שחיסלו את הרקטות ארוכות הטווח שלהם לתל אביב ולגוש דן אז אין מה לחשוש, לא?", תהה אלי, שהגיע עם שני ילדיו לשישי של כיף בפארק. "אם תהיה אזעקה זה יפתיע אותי אבל נשכב על הקרקע, הילדים כבר מתורגלים, אין מה לעשות חייבים לשמור על השגרה".

ליאת, סטודנטית שהגיעה לנמל תל אביב מהדרום, מקווה שיום הכיף שלה יימשך רגוע. "יש המון אנשים כאן בנמל והגעתי כדי לשבור שגרה בבוקר, כי ראיתי שמתחדש הירי. זה לא הפתיע אותי האמת. נערכנו לזה".

בדרום לא הופתעו מחידוש הירי (רויטרס)

בדרום לא הופתעו: "זה היה צפוי"

לעומת תושבי מרכז הארץ, תושבי הדרום לא הופתעו כשאזעקות החלו להישמע הבוקר ורקטות - שוב - נורו לאזורם. "זה היה צפוי, כי ישראל עושה הסכמים עם ארגוני טרור - ועל טרוריסטים אי אפשר לסמוך", אומרת אילנה תושבת אשדוד.

גם מירב מאחד היישובים בעוטף עזה לא הופתעה: "העיקר שאמרו לנו לחזור לעוטף עזה, אבל הנה שוב, מה שהתרגלנו חוזר. היו פה יומיים נטו של שקט, והילדים כבר שואלים למה הרעים שוב יורים. מישהו צריך לקבל החלטה אחת ולתמיד, החלטה גורפת ולא להיגרר מאחור", אמרה לחדשות 2 אונליין.

רוני, תושב אשדוד: "יש לעקור את ראשי החמאס. כצפוי החלו הטפטופים החל מהבוקר, עם ארגון טרור לא מגיעים להסדרה או להפסקת אש, ארגון טרור מכריעים. הילדים שלנו כבר בסבב רביעי, שום פיצוי, שום הקלה לא תפצה אותם על הנזקים הנפשיים מרעש האזעקות שמחריד אותם כל פעם מחדש. רק זאת סיבה מספקת לסיים עם הסיפור. לא נקבל מציאות של טפטופים וסבבים יותר. כל פוליטיקאי שלא ישכיל להבין זאת ישלם בכיסאו.

"עושים חצי עבודה". שמעוני (פייסבוק)

ראש עיריית אשקלון: "זה מה שקורה כשעושים חצי עבודה"

גם ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני הטיח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה אל מול התוקפנות של חמאס. "ארגון טרור רצחני מציב אולטימטום למדינה ריבונית, עם צבא מהחזקים בעולם", אמר שמעוני. "זה מה שקורה כשעושים חצי עבודה. מתי נבין שעם ארגון טרור לא מדברים? ארגון טרור מחסלים. אצלנו בכל אופן מעולם לא הייתה הפסקת אש, ולכן גם לא נחזור לשגרה. הישארו בקרבת מרחבים מוגנים ושמרו על עצמכם".

אלרן, תושב אשקלון השיב לו בעמוד הפייסבוק שלו: "ראש העיר, כמה חבל שהממשלה לא מקשיבה לך . הם מקשיבים רק לאובמה וחבורתו שלא עוברים יום אחד באזורינו . אני מציע לך שתזמין אותם ללילה אצלך באשקלון ואז שירגישו מה זה".