תמה השגרה: פיקוד העורף אוסר התקהלויות בדרום

בעקבות חידוש ירי הרקטות לאזור הדרום, שב ומחדש פיקוד העורף את הנחיות החירום ביישובים המצויים במרחק של עד 80 ק"מ מעזה, כשבין השאר נאסרות התקהלויות עד 500 איש במרחק של עד 40 ק"מ מהרצועה. כמו כן הונחו הרשויות לפתוח שוב את המקלטים הציבוריים

הנחיות החירום חוזרות (פלאש 90)

לאחר שבראשית השבוע ביטל את הנחיות החירום ברשויות, מנחה הבוקר (ו') פיקוד העורף את התושבים לשוב ולפעול על פי התקנות לאזוריהם, בעקבות חידוש ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. התושבים ביישובים המצויים במרחק של עד 40 ק"מ מהרצועה שלא לקיים התכנסויות והתקהלויות מעל 500 איש, כאשר פעילויות הפגה מותרות אך ורק בקרבת מרחב מוגן תקני שאליו ניתן להתפנות תוך פרק הזמן הנדרש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביישובים המצויים במרחק של בין 40-80 ק"מ מהרצועה אוסר פיקוד העורף לקיים התכנסויות והתקהלויות מעל 1,000 איש בשטחים פתוחים. בנוסף, הנחה פיקוד העורף את ראש הרשויות והמועצות במרחק של עד 80 ק"מ לשוב ולפתוח את המקלטים עבור התושבים. כמו כן מבהירים בפיקוד העורף כי המגבלות אינן חלות על פעילותם של מקומות עבודה, מרכזי קניות ולימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

גם במשטרה שבים ומבקשים מהציבור שלא להתקהל באזורי נפילת רקטות ולא להתקרב או לגעת ברסיסי רקטות או יירוטים.

לא ביטלו את שגרת החירום

חידוש ירי הרקטות לא הפתיע רבים מראשי היישובים בדרום, שבניגוד להנחיות פיקוד העורף השבוע לשוב לשגרה החליטו שלא להיקלע לשאננות. "גם אחרי שפיקוד העורף ביטל את הנחיות החירום, אנחנו נשארנו באותה הכוננות", אמר הבוקר ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני. "כולנו נשארים עדיין בסביבת מרחבים מוגנים ומקלטים וממשיכים לנהוג בהתאם לכללי החירום".