השר בנט: "זהו רגע המבחן של ההרתעה הישראלית"

חמאס מימש את האיום וחידש את הירי לעבר ישראל עם תום מועד הפסקת האש. צה"ל השיב באש, ובמערכת הפוליטית הדגישו את הצורך בתגובה עוצמתית. "להשיב את הנציגים מהשיחות בקהיר", טען שר הכלכלה בנט. השר אריאל: "המציאות חייבת להשתנות"

הלוחמים יחזרו לשטח? ארכיון (דובר צה"ל)

במערכת הפוליטית קוראים היום (ו') להגיב בעוצמה לירי שהתחדש מרצועת עזה לעבר יישובי ישראל. שר הכלכלה נפתלי בנט, המשמש גם כחבר קבינט, אף אמר כי על ישראל להחזיר את הנציגים לשיחות המתקיימות בקהיר. "לא ייתכן שיתקיימו שיחות תחת פרוטקשן - ירי על אזרחים ישראלים כאמצעי לחץ", טען בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי שר הכלכלה, "זהו רגע מבחן להרתעה הישראלית לשנים הקרובות, והתגובה חייבת להיות קשה. אני מזכיר לציבור בישראל: צוק איתן לא נגמר, והחמאס טרם הוכרע, תושבי ישראל צריכים להיות חזקים ודרוכים לקראת ההמשך״.

שר הכלכלה בנט, ארכיון (רויטרס)

גם השר אורי אריאל, חבר מפלגתו של בנט הצטרף לדברים ואמר כי "מדינת ישראל לא יכולה לאפשר לארגון טרור לקבוע את כללי המשחק על פי מה שנח לו. המציאות הזאת חייבת להשתנות מיידית והיא תתאפשר על ידי הגדרת יעד ברור לכוחות הביטחון שמשמעותו מיטוט החמאס אחת ולתמיד״.

אורי אריאל, ארכיון (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "הירי מעזה חודש, למרות שאיימנו בתגובה קשה. החמאס מבין רק כוח. אסור לנהל מו״מ תחת אש. אלפי פלסטינים נמלטים מבתיהם - הם לוקחים אותנו ברצינות. עכשיו תורנו".

"אין תגובה 'מידתית' כאשר יורים על אזרחינו", אמר היום חבר הכנסת אלי ישי. "יש לתת חופש פעולה לחיל האוויר ולחיל הים להפגיז כל מקור ירי מעזה לכיוון ישראל. דין ת"א כדין שדרות ואסור שיתקבל הרושם כי תגובות שונות מבוצעות בעת ירי על ישובים אלו".

השרה לבני אמרה הבוקר כי "לא יהיה פה מזרח תיכון חדאעש! מי שקם הבוקר בשכונה הקשה שלנו, המזרח התיכון, יודע שצריך מצפן עולמי ברור וחד מול מה שיוצא מעזה ומה שקורה בסוריה ועיראק. כוחות קיצונים, פאנטים וטרוריסטים דורשים טיפול, ולא פסיכולוגי, כי אין שום סיבה מוצדקת לטרור נגד אזרחים".

הלילה התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לאפשרות שהפסקת האש לא תוארך, ובריאיון לרשת פורס האמריקנית אמר כי הוא לא משוכנע שהקרב הסתיים. "אני חושב שפגענו ביכולות שלהם באופן משמעותי. אני חושב שהשמדנו את כל המנהרות שאנחנו יודעים עליהן", הדגיש נתניהו.

"ייתכן שיש כאלה שאנחנו לא יודעים עליהן, שהם בנו לאורך שנים. ואני חושב שעליהם לקחת בחשבון את האפשרות שאם הם ימשיכו אנחנו נמשיך להגיב", הוסיף ראש הממשלה בריאיון לרשת האמריקנית הידועה כתומכת במדיניות הישראלית.