תמה הפסקת האש: דקה אחר דקה

לאחר לילה של משא ומתן בקהיר בו לא הושגה הסכמה בין ישראל לפלסטינים על התנאים להפסקת אש, התחדש ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר הדרום. כל העדכונים

מערכת כיפת ברזל (AP)

עוד לפני סיומה הרשמי של הפסקת האש ירו הפלסטינים שתי רקטות לעבר הדרום. לאחר שהשיחות בקהיר הסתיימו ללא הסכמה בין ישראל לפלסטינים, נורה מטח לעבר אזור אשקלון. משעות הבוקר תקף צה"ל 47 מטרות טרור ברצועת עזה, בהם שלושה פעילים בדרום הרצועה. מבצע "צוק איתן" - עדכונים שוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

21:10: הבית הלבן הביע דאגה רבה מההסלמה בעזה ומחידוש הירי לעבר ישראל, מאז קריסת הפסקת האש. "אנחנו קוראים לשני הצדדים להסכים להפסקת אש נוספת", הוסיף הממשל האמריקני.

21:04: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. לאחר זמן קצר אותרה נפילה בשטח פתוח, שלא גרמה לנזק או לנפגעים.

20:15: לבני בריאיון ל"אולפן שישי": "כל פעולה אפשרית אם חמאס ימשיך לירות על ישראל".

20:02: צה"ל תקף דירות מסתור של חמאס ואתרי מפגש של פעילים בשכונת זייתון בעזה.

19:39: מזכ"ל האו"ם: "מאוכזב עמוקות מאי-הארכת הפסקת האש".

19:35:  צה"ל באמצעות כלי-טיס של חיל-האוויר תקף החל משעות הבוקר כ-47 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו, משגרים מוטמנים, תשתיות פו"ש, ומתחמים צבאיים. כמו כן הותקפו 3 פעילי טרור בדרום רצועת עזה, זוהתה פגיעה.

19:32: אזעקות נשמעו במועצות אשכול, שדות נגב ושער הנגב. שתי רקטות נחתו במועצה האזורית אשכול מחוץ לאחד היישובים, ולא גרמו לנפגעים או נזק.

19:20: גורמים בישראל דוחים את הדיווחים על הפסקת אש או הפוגה בשעות הקרובות.

19:05: אזעקות נשמעו בבאר שבע, באזורי הפזורה הבדואית ובמועצה האזורית מרחבים. שתי רקטות יורטו באזור נתיבות, ולא דווח על נזק או נפגעים.

18:44: בצה"ל הדגישו כי "הירי על שטח מדינת ישראל הבוקר לא הפתיע את כוחותינו - לא מבצעית ולא רעיונית". "אנו ערוכים ומוכנים להעמיק ולהרחיב את הפעולה, על פי התוכניות ובהתאם להחלטת הדרג המדיני", נמסר.

צה"ל שב לתקוף ברצועה (סקיי ניוז)

17:45: השר אריאל אמר בריאיון לחדשות 2: "זו מלחמה - ראוי להחזיר באלף פגזים על כל רקטה שנורית מעזה ולפעול קרקעית להסרת האיום הרקטי".

17:37: רקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, לאחר שנשמעו בשטח המועצה אזעקות. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע.

17:30: ראש עיריית שדרות על שר הביטחון: "הוא לא מספק את הסחורה ואינו מביא ביטחון לתושבי ישראל".

17:13: מקורב להנהגת חמאס טען כי למרות חידוש הירי, הארגון צפוי להסכים להארכת הפסקת האש. "ההפסקה תחודש בשעות הקרובות", הוסיף.

16:57: אזעקת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית אשכול. רקטה אחת נפלה מחוץ לאחד היישובים במועצה, ולא גרמה לנזק או נפגעים.

16:42: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי הושגה הסכמה על הפסקת אש לא רשמית שתחל בשעה 20:00.

16:30: הופעתה של הזמרת האמריקנית לנה דל ריי בישראל נדחתה.

לא תגיע החודש. לנה דל ריי (רויטרס)

16:05: המשלחת הפלסטינית לקהיר הודיעה כי השיחות יימשכו למרות תום הפסקת האש עם ישראל. נציגי המשלחת ייפגשו בהמשך עם מתווכים מצרים, וראש המשלחת עזאם אחמד הבהיר: "פנינו לא להסלמה".

15:54: אזעקות נשמעו באשקלון, באזור התעשייה הסמוך וביישובים סמוכים. רקטה נפלה בשטח פתוח באשקלון ולא גרמה לנזק או נפגעים.

15:45: משרד החוץ המצרי קרא לצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן: "הושגו הבנות ברוב הנושאים, נותרו סוגיות בודדות שלא נפתרו".

15:30: אזעקה נשמעה בשדרות ובמועצות שער הנגב ושדות נגב. רקטה אחת פגעה ישירות בבית בשדרות וגרמה לנזק. אדם אחד נפצע קל במהלך ריצה למרחב המוגן, ופונה לבית החולים ברזילי יחד עם נפגע חרדה נוסף. רקטה נוספת פגעה בבית שנמצא בבנייה בשטח העיר, ואיש לא נפגע. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב.

15:11: אזעקה נשמעה במועצות חוף אשקלון, שדות נגב ושער הנגב. שלוש רקטות נפלו מחוץ ליישוב בשדות נגב ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח במ"א חוף אשקלון. לא דווח על נפגעים או נזק.

מתקפה חריפה. דוידי ויעלן (אוהד צויגנברג, פלאש 90, Edi Israel/Flash90)

15:05: חסאם בדראן, דובר הנהגת החוץ של חמאס, אמר בריאיון כי ישראל "מנסה למשוך זמן בלי לתת דבר בתמורה. אנחנו מוכנים ללחימה גם בזמן השיחות". עוד טען בדראן כי "אנחנו מסוגלים להמשיך במלחמת התשה, אך ישראל לא תעמוד בה".

13:46: שר האוצר לפיד הבהיר כי צה"ל "חוזר לתקוף את הטרוריסטים של עזה. איש בישראל לא רצה בזאת, אבל לא נפקיר את תושבי הדרום". עוד הדגיש לפיד כי "מי שיורה לעברם, דמו בראשו".

13:09: אזעקה נשמעה ביישובי עוטף עזה: חולית, ניר יצחק וסופה.

12:00: שני בני אדם נפצעו מפגיעת פצצת מרגמה בשטח המועצה האזורית שער הנגב. מצבו של אחד מהם, גבר כבן 60, מוגדר בינוני-קשה, השני, צעיר כבן 20, במצב קל.

11:40: גורם מדיני מבהיר כי ישראל לא תנהל משא ומתן תחת אש. לדבריו, ישראל תתקוף בעזה עד שחמאס יבהיר באמצעות המצרים שהוא מוכן לשוב לשולחן הדיונים.

11:00: שלוש רקטות נורו לעבר המועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים, אך רקטה אחת שנחתה ביישוב גרמה נזק לגדר ולמספר בתים כתוצאה מרסיסים והדף.

10:50: דובר צה"ל: "כוחות צה"ל נשארו פרוסים באזור הגדר ובתוך הישובים בעוטף עזה במוכנות מלאה לפעולה, בהתאם להחלטות הדרג המדיני ועל פי התוכניות".

הפגיעה בבית בשדרות, היום (יעקב בר יוחאי)

10:20: הירי נמשך, ובמקביל כוחות צה"ל פתחו בירי ארטילרי לעבר מרחבי השיגור במזרח רצועת עזה.

09:30: שוב ירי לעבר המועצה האזורית אשכול - רקטה התפוצצה מחוץ ליישוב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

08:50: תגובות חריפות בבית היהודי לחידוש הירי. השר נפתלי בנט קרא להחזרת המשלחת הישראלית לשיחות במצרים. "לא ייתכן שיתקיימו שיחות תחת פרוטקשן", אמר בנט. "זה רגע מבחן, התגובה חייבת להיות קשה". השר אורי אריאל אמר כי אסור לישראל לאפשר לארגון טרור לקבוע את כללי המשחק. "המציאות הזאת חייבת להשתנות והיא תתאפשר על ידי הגדרת יעד ברור לכוחות הביטחון שמשמעותו מיטוט החמאס אחת ולתמיד", אמר אריאל.

08:40: לאור הירי ועל פי החלטת ראש העיר אשדוד אין לקיים פעילות בפארקים ובחופי הרחצה בעיר. פיקוד העורף שינה את ההנחיות לתושבי עוטף עזה - עליהם לשהות במרחק 15 שניות מהמרחב המוגן.

08:30: מטח רקטות לעבר הדרום: מספר רקטות נורו לעבר אזור חוף אשקלון, לאחר ששתי רקטות יורטו מעל העיר. רקטה אחת נפלה בתוך יישוב, השאר בשטחים פתוחים, איש לא נפגע ולא נגרם נזק בכל המקרים.

08:10: דובר חמאס סמי אבו זוהרי הצהיר כי המגעים להפסקת אש יימשכו למרות שאין הפוגה.

06:00: חמאס מכחיש כי אנשיו הם שירו לעבר המועצה האזורית אשכול.

04:30: עוד לפני סיום הפסקת האש, שתי רקטות נורו לעבר המועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.