ראשי הרשויות בדרום: "מוכנים לשבת בממ"ד גם עוד חודש"

חידוש הירי לעבר הדרום לא הפתיע את ראשי המועצות בעוטף עזה, שכבר צפו את האירועים והנחו את תושביהם לשהות בקרבת מרחבים מוגנים. בהיעדר תגובה מצד צה"ל לשיגורים, מבהירים ראשי הרשויות כי כעת הם מצפים מהדרג המדיני לקיים את הבטחותיו בתרחיש שכזה. ""אין מנוס, צה"ל יצטרך לתת בראש", אמר ראש מועצת חוף אשקלון

התחדש הירי לדרום, ארכיון (רויטרס)

ראשי המועצות בדרום לא הופתעו מקריסת הפסקת האש הבוקר (ו') מצד חמאס. בהתייחסות ראשונה לחידוש ההסלמה בגזרה, הם מבהירים כי הם מצפים לתגובות חריפות מצד הדרג המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר אמש הנחו ראשי המועצות את התושבים להישאר בקרבת מרחבים מוגנים, זאת לאחר הודעת חמאס כי אין בכוונתו להמשיך בהפסקת האש. במקרה כזה, מסבירים ראשי המועצות, על ראש הממשלה לקיים את מה שהבטיח. "אין מנוס, צה"ל יצטרך לתת בראש", אומר הבוקר ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון. "היינו אמורים להיפגש היום עם גורמים צבאיים, אבל זה בינתיים לא יקרה. אנחנו ממתינים לתגובה".

במקביל לציפיות לתגובה ישראלית, נשמעים הבוקר בקרב ראשי היישובים גם רמזים לביקורות על גישת הדרג המדיני. "מי שרודף אחרי הפסקת אש - האש רודפת אחריו", אומר ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני.

"צריכים להבין שיש כאן ארגון טרוריסטי, אכזרי ונתעב שרוצה להשמיד אותנו. יעדי המבצע לא הושגו, וכל עוד זה כך אנחנו צריכים להיות מובילים ולא מובלים. לא הגיוני שאנחנו נתרפס בפני ארגון טרור שיחליט מתי מחדשים האש", הוסיף שמעוני.

כעת ממתינים ברשויות לתגובה חריפה וברורה של צה"ל בהנחיית הדרג המדיני. "עכשיו אנחנו מצפים מביבי לבצע את מה שהבטיח לראש המועצות בעוטף עזה", אומר ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין. "אם לא מצליחים להגיע להסדר מדיני – מפעילים כוח ומנסים שוב. לא מגיעים? מפעילים עוד כוח".

לצד התסכול שמורגש הבוקר גם בקרב תושבי היישובים מהיעדר תגובה מצד צה"ל, מבהיר ילין כי הם אינם חוששים מחזרה למערכה. "הם חושבים שאנחנו מפונקים, אבל יש לנו הישרדות בלתי רגילה", אומר ילין. "נוכל לשבת בממ"דים עוד חודש, אבל בתנאי שלא נפסיד במלחמה וננצח בשלום. אנחנו רוצים ניצחון בכל החזיתות"