חשד: סוכל ניסיון פיגוע בבית שמש

נהג אוטובוס שיצא מהעיר הבחין בנוסע שעורר את חשדו ודיווח על כך למשטרה. שוטרים שהגיעו למקום הורידו את החשוד, פלסטיני תושב מחנה הפליטים דהיישה, ובחיפוש בכליו נמצאה סכין. הוא נלקח לחקירה

ארכיון (רפעת עכר)

נהג אוטובוס שיצא מבית שמש התקשר הערב (ה') למשטרה ודיווח על נוסע שעורר את חשדו. שוטרים שהוזעקו למקום הורידו את הנוסע, פלסטיני תושב מחנה הפליטים דהיישה מדרום-מערב לבית לחם, וערכו חיפוש בכליו. השוטרים מצאו סכין והעבירו את האיש לחקירה. טרם התבררו כוונותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 20:30 התקשר נהג האוטובוס למוקד 100 של המשטרה. ניידות שיצאו למקום הצליחו לאתר את האוטובוס והשוטרים הורו לו לעצור בצד הדרך. הנוסע החשוד הורד מכלי הרכב ולאחר שנמצא ברשותו הסכין, נעצר והועבר לחקירה.

מוקדם יותר השבוע בוצע ירי במנהרת הר הצופים בירושלים לעבר חייל כבן 20 מקטנוע שחלף במקום. מצבו הוגדר קשה. עדי ראייה דיווחו כי שני החשודים נראו נמלטים לכיוון שכונת ואדי ג'וז שבמזרח העיר. 

הרוג ופצועים בפיגוע דריסה בירושלים

כמה שעות לפני כן אירע פיגוע דריסה בבירה. מחבל שנהג בטרקטור דרס למוות הולך רגל וניגח בעוצמה אוטובוס שנסע ברחוב שמואל הנביא. מעוצמת הפגיעה התהפך האוטובוס על צידו. 7 בני אדם, בהם נהג האוטובוס, נפצעו קל. שני שוטרים וסוהר של יחידת "נחשון" שהגיעו למקום פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו. הנהג, מוחמד ג'עביס, תושב ג'בל-מוכאבר במזרח ירושלים, היה מוכר למשטרה בעקבות אירוע לאומני קודם.

האירוע התרחש סמוך למלון "עץ הזית" בבירה. הדחפור יצא מאתר בנייה סמוך ודרס צעיר בן 30. לאחר מכן, המשיך בדרכו אל הכביש ודהר לכיוון האוטובוס. "באתי לעלות לאוטובוס, עפתי ונפלתי על הרצפה", שחזר אזרח שהתכונן לעלות לאוטובוס. "פתאום אני קולט טרקטור מתחיל לכווץ את האוטובוס".