רגע לפני סיום הקורס: 2 חיילים נעצרו בחשד לשימוש בסמים

השניים נעצרו בבה"ד 10 שבצריפין ביום שבת האחרון לאחר שמפקדיהם גילו כי עישנו מריחואנה בין כתלי הבסיס. פרקליטו של אחד מהם: "הוא חייל טוב שחפץ להמשיך במסלול של לחימה ובשירות צבאי, על אף שהתנדב ופעל רבות להגיע לתפקיד לחימה"

אילוסטרציה (CNN)

המשטרה הצבאית עצרה ביום שבת האחרון שני לוחמים שהיו בקורס חובשים בבית הספר לרפואה צבאית (בה"ד 10) במחנה צריפין, בחשד שעישנו מריחואנה רגע לפני טקס סיום הקורס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים, לוחמים שנבחרו לעבור את הקורס עם לוחמים נוספים, נלקחו לחקירה לאחר שמפקדיהם בקורס גילו אודות האירוע והודיעו על כך לחוקרי המשטרה הצבאית. הם הובאו אתמול (שני) לדיון בהארכת מעצרם בבית הדין הצבאי ביפו.

אחד החיילים שוחרר אתמול למעצר פתוח ביחידתו, נוכח מצבו הרפואי ומעצרו של חייל נוסף הוארך עד יום חמישי הקרוב. במצ"ח בודקים כיווני חקירה נוספים, בין היתר חשד שחיילים נוספים השתמשו בסמים.

עו"ד עידן דביר, שמייצג את אחד החיילים, מסר בתגובה: "מדובר במידע שהגיע למפקדי היחידה במסגרת הליך של תחקיר. מפקדי היחידה פעלו באופן שגוי כשעשו שימוש במידע שהגיע אליהם לצורך פתיחת חקירת מצ"ח". לדבריו, מרשו "חייל טוב שחפץ להמשיך במסלול של לחימה ובשירות צבאי, על אף שהתנדב ופעל רבות להגיע לתפקיד לחימה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ובסיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".