גנץ: "נפגע בבכירי חמאס כשנרצה"

בתדרוך לעיתונאים סיכם הרמטכ"ל את פרק הלחימה הנוכחי עם אזהרה לראשי חמאס והדגיש: "צה"ל לא הולך לשום מקום. הוא נשאר להגן, פרוס ומחפש את האתגרים הבאים". הוא שלח מסר מרגיע לתושבי עוטף עזה: "יכולים לחיות פה חיים איכותיים"

על רקע הפסקת האש הזמנית בין ישראל לחמאס והדיונים הקדחתניים המתקיימים בקהיר, התייחס היום (ד') הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לסיום פרק הלחימה הנוכחי. "בכירי החמאס מסתתרים במרתפים שלהם ובכל מקום שנוכל לפגוע בהם, נפגע בהם כשנרצה", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו נמצאים בסיומו של שלב מערכתי מתמשך, שהחל במערכה רחבה מאוד של אש ונמשך בתמרון קרקעי משמעותי לתוך מרחב רצועת עזה", אמר הרמטכ"ל. "התוצאה בעזה היא הרסנית והאשמה הטרגית מונחת על מנהיגי חמאס, שגרמו לכך משום שהם פועלים מתוך אוכלוסייה אזרחית בצורה חסרת הבחנה".

"התוצאה בעזה הרסנית" (רויטרס)

הרמטכ"ל התייחס גם לחשש שהביעו רבים מתושבי עוטף עזה לחזור לבתיהם, בעקבות איום המנהרות שהיקפו המלא התגלה במהלך הלחימה. "אני משוכנע שהציבור סביב עוטף עזה יכול לחזור לבתיו, לפתח את השדות ולחזור ולחיות פה את חייו בצורה טובה ואיכותית", אמר גנץ. "צה"ל לא הולך לשום מקום. הוא נשאר להגן, פרוס ומחפש את האתגרים הבאים".

"תושבי עוטף עזה יכולים לשוב לבתיהם" (דובר צה"ל)

גנץ התייחס גם לטענות שנשמעו בשבועות האחרונים ופורסמו אתמול בחדשות 2, שלפיהן נרשמו מתיחות וחילוקי דעות בין הדרג הצבאי לבין הדרג המדיני. "על אף שזה ייראה מוזר, אני מבקש גם להדגיש את שיתוף הפעולה המאוד הדוק וצפוף של צה"ל עם הדרג המדיני", אמר. "אסור שזה יישמע חנופה, אלא צריך שתהיה פה איזו שהיא הבהרה. בסך הכל אנחנו עובדים ביחד".

"שיתוף פעולה בין הדרג המדיני לצבאי" (מתוך פייסבוק ראש ממשלת ישראל)

"אכן, יש פה קיץ חם", אמר גנץ בסיום. "הסתיו יבוא אחריו, הגשם ישטוף את אבק הטנקים, השדות יוריקו ודרום אדום, במובן החיובי של המילה - של כלניות, פרחים ויציבות - יהיו פה להרבה מאוד שנים קדימה".