הסמח"ט לחייליו: "ניצחנו, חמאס על הקרשים"

אורי שכטר, סמח"ט במילואים בחטיבת הנח"ל, כתב ללוחמיו מכתב פתוח עם סיום מבצע צוק איתן. "ככה נראה ניצחון", כתב שכטר. "טוב שהחיילים והמפקדים לא חשים מיצוי, אחרת הייתה תקלה. לא כל מי שכותב פוסט מתלהם מבין את זה"

חיילי חטיבת הנח"ל בעזה (רויטרס)

מכתב ניצחון: אורי שכטר, סמח"ט במילואים בחטיבת הנח"ל , כתב מכתב פתוח לחייליו שבו הסביר מדוע ישראל היא שניצחה במבצע "צוק איתן" באופן מוחלט. "חשוב לי להגיד לכל עם ישראל שניצחנו ובגדול", כתב שכטר. "החמאס נמצא על הקרשים, ולכל היותר הוא יכול להוציא לשנייה את הראש מהבור שבו הוא מתחבא ולסמן וי בידיו, עד שהוא יקבל את הטיל התורן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד ללוחמים אחרים שהביעו תסכול מכך שצה"ל יצא מעזה, שכטר הגן על ההחלטה. "חלק מהחיילים והמפקדים יוצאים בתחושה שלא סיימנו את המשימה, והם רוצים להיכנס במחבלים עוד ועוד", הסביר שכטר. "ככה צריכים תמיד להרגיש חיילים ומפקדים, מצוין שזו תחושתם. אם הם היו יוצאים בתחושת סיום וסיפוק זו הייתה תקלה גדולה. אני גם לא מקבל את המילים שצה"ל נסוג. חשוב לציין שישנה תמונה רחבה וגדולה יותר שנמצאת ברמות הבכירות, ולא כל אחד שכותב פוסט מתלהם מבין אותה".

"ככה נראה ניצחון" (רויטרס)

הסמח"ט ציין כי "חמאס לא יכול להכניס תגבורות טילים דרך מצרים, דבר שהוא עשה באופן חופשי בעידן שלטון האחים המוסלמים. במשך שנים רבות הקים החמאס עשרות מנהרות התקפיות לעומק יישובינו והצלחנו להשמיד את כולן. כל מה שהחמאס ניסה לעשות במלחמה נגדנו הוא נכשל, גם דרך הים וגם דרך האוויר".

לדבריו, "חיילינו נלחמו בגבורה ואף איבדנו עשרות מטובי בנינו, אך החזרנו את הצבא לתפקידו האמיתי: הגנה על האזרחים. החמאס והג'יהאד האיסלמי רצים למצרים להתחנן להסכם הפסקת אש ואנחנו לא שלחנו אפילו נציג. לא רק שהם לא השיגו כלום בלחימה הנוכחית, אלא רק הפסידו הרבה מאוד. כל העם בעזה יחזור ל'אין בתים' שלו, ללא שום סיבה ותמורה".

"העורף עמד כצוק איתן"

סגן מפקד החטיבה ציין לטובה גם את עמידתם של אזרחי ישראל במהלך הלחימה. "העורף עמד על גווניו כצוק איתן והעניק ללוחמים ולמפקדים את הגיבוי לו הם היו כל כך זקוקים, כך נראה ניצחון של עם!. לפני כחודש וחצי, ערב חטיפתם של הנערים המקסימים והמתוקים, עם ישראל היה מפורד ומפולג כמו שלא היה מזה זמן רב. הלהבות המילוליות עלו לגבהים חסרי תקדים: בפי החרדים, היו הדתיים הלאומיים עמלקים, וסתם מתנחלים קיצוניים בפי שאר העם. החרדים היו מושחתים וטפילים, והחילוניים היו כופרים, שונאי יהדות ומתבוללים. תסתכלו מה קרה לנו בחודש וחצי האחרונים: עם ישראל וצה"ל הפכו להיות מקשה אחת, מלאה עוצמה, עם חיבור עמוק למסורת".

""יש תמונה גדולה ורחבה יותר" (רויטרס)

במכתבו הזכיר הסמח"ט גם את התרומות הרבות שהגיעו ללוחמים. "ראיתי אב שכול שמגיע עם משאית ואומר שבנו נהרג, ולכן הוא עסוק בנתינה לבנים האחרים שלו - לוחמי צה"ל", כתב שכטר. "הילדים שלי צחקו שאני לא מכיר את הזמר מוקי, אבל הוא וזמרים נוספים באו להופיע בפני החיילים, אפילו מול 10 בלבד. אנשים שהתארגנו לעזור לכל הנשים שבעליהם התגייסו בצו שמונה, בקניות או בשמרטפות. בעלים של חברת הייטק שקנה טאבלטים לכל הלוחמים שנפצעו. בעלי אולמות ומסעדות שעשו 'על האש' לאלפי חיילים שיצאו להתרעננות, עם השתדלות עצומה של חילונים גמורים על כשרות המזון והכלים".

הסמח"ט הזכיר גם "אמא של לוחם חרדי שנפצע מכדור בבטן ביקשה ממני שאדאג להחזיר אותו ללחימה עם חבריו. משאית הגיעה מישיבת מיר עם אוכל וציוד ללוחמים, והרב שטיינמן, גדול הדור בציבור החרדי, בכה בבר המצווה של נכדו והסביר: 'יש בחזית חיילים שנפצעים ונהרגים ואני יכול לשמוח?'. אני יכול להוסיף פה עוד מאות דוגמאות של העוצמה שזרמה מהחיילים, מהמפקדים ומהעם הנפלא שלנו שפגשתי בחודש האחרון. בואו נצא כולנו מההרגשה הלא נכונה בעליל שהפסדנו והחמאס ניצח. נכניס לתודעתנו שככה נראה ניצחון!".