אל ג'זירה: "זו המנהרה בה נחטף הדר גולדין ברפיח"

חמישה ימים לאחר ניסיון החטיפה של סגן הדר גולדין, פרסמה רשת אל ג'זירה תיעוד מרפיח וטענה כי מדובר בזירה בה התרחשה ההיתקלות. "בבניין הזה התרחש סיפור חטיפתו של החייל בפעולת הגבורה של גדודי עז-א דין אל קסאם", סיפר הכתב, "החיילים עמדו בכניסה לבית וחמאס הפתיע אותם"

האם זו הזירה בה התחוללה הדרמה? רשת אל ג'זירה הציגה היום (ד') באחד מדיווחיה את תמונות המנהרה בה לטענת חמאס אירע ניסיון החטיפה של סגן הדר גולדין ז"ל ביום שישי האחרון. כתב הרשת טען כי במבנה ההרוס שמאחוריו ארבו המחבלים לחיילים התחולל העימות ביניהם - ואחריו ניסו המחבלים להבריח את גולדין למנהרה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבניין הזה התרחש סיפור חטיפתו של החייל בפעולת הגבורה של גדודי עז-א דין אל קסאם", דיווח הכתב מאזור רפיח. לדבריו, החיילים - שחיפשו מנהרות באזור - נכנסו לבית והותקפו על ידי פצצות מרגמה. הכתב תיאר את גרסת חמאס לאירוע, לפיה נותק הקשר בין הארגון לבין החוליה שפעלה במבנה. ככל הנראה, טען הכתב, המחבלים נהרגו לאחר שצה"ל הפציץ ותקף באזור, כחלק מהמאמצים למנוע את חטיפתו של גולדין.

"החיילים עמדו בכניסה לבית וחמאס הפתיע אותם. אחרי העימות, הם חטפו את החייל ולקחו אותו לעבר המנהרה - ופתאום הצבא לא ראה את החייל יותר", הוסיף הכתב. "אחרי החטיפה הצבא התחיל להרוס את האזור כולו".

"חמאס הפתיע את החיילים" (צילום מסך מתוך אל ג'זירה)

לאחר מכן הציגה המצלמה פיר של מנהרה שנמצא במרחק לא רב מהבית, והכתב טען כי היא שימשה לחטיפתו של גולדין. "הדחפורים חפרו כדי למצוא את הפתח הזה, ובמנהרה הזו נמצאו המסמכים של החייל", הוסיף הכתב, שציין כי לא נמצאו במקום גופות החוטפים או גופתו של גולדין: "אף אחד לא יודע בדיוק מה קרה שם ועד עכשיו לא מצאו אותו".

בתקרית, שהתרחשה כשעה וחצי לאחר תחילת הפסקת האש, התפוצץ מחבל מתאבד לעבר הכוח. מהפיצוץ נהרגו רס"ן בניה שראל בן ה-26 וסמ"ר ליאל גדעוני בן ה-20. לאחר שהתברר כי גולדין נעדר וקיים חשש שנחטף, החליט סגן איתן, קצין בחטיבת גבעתי, להיכנס אל המנהרה בניגוד לנהלים - כדי לנסות ולאתר את גולדין. במנהרה מצא איתן מספר פריטים אישיים של גולדין, שסייעו בקביעת מותו. לאחר כיממה של חיפושים, הוכרז גולדין כחלל ושרידיו נקברו.

אתמול נפגש סגן איתן, מיד לאחר שיצא מרצועת עזה, עם הוריו של גולדין בכפר סבא. באחד מרגעי השיא של הפגישה הציג סגן איתן בפני בני המשפחה נרתיק שחור ובו החפצים האישיים של הדר. "זה הסידור שלו, אלה המשקפיים, הסוללות, הפנקס, הטלפון שלו", הציג בפני המשפחה את החפצים. "זה מה שהיה לו שהוא לא צבאי, שהוא אישי שלו". במשך שעתיים ישב עמם וסיפר להם הכל - על ההיתקלות, על רגע החטיפה, על ההחלטה שלו להיכנס למנהרה, וגם על הדר - החבר שהכיר.