תיעוד נדיר: כך חמאס מקים משגרים בלב אוכלוסייה אזרחית

כתבה ששודרה בטלוויזיה ההודית חשפה הקמת משגר רקטות מוטמן בלב אזור מגורים בעזה. "אנחנו עדים למשהו מאוד חריג מחוץ לחדר בית המלון שלנו", תיאר הכתב הקמת אוהל ופעולה חשודה – יממה בלבד לפני כניסת הפסקת האש. יום לאחר מכן, דקות לפני השעה 08:00, נורתה מהמקום רקטה לעבר ישראל

דיווח שהעביר כתב רשת הטלוויזיה ההודית NDTV, יממה בלבד לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש, סיפק תיעוד נדיר של הטמנת משגר רקטות בלב אוכלוסייה אזרחית בעזה. הבוקר (ג'), דקות ספורות לפני השעה 08:00, נורתה מהנקודה הזו רקטה לעבר שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עדים כרגע למשהו מאוד חריג מחוץ לחדר הבית המלון שלנו", פתח הכתב את הדיווח שלו. "במקום הוצב אוהל כחול שלא היה שם הבוקר, וראינו שני בני אדם נושאים דברים לתוכו". לדברי הכתב, ייתכן כי אותו אוהל כחול מספק תשובה לשאלה כיצד מצליחים מחבלי חמאס לירות מבלי להיחשף על ידי כלי הטיס של צה"ל.

האוהל שהסתיר את הקמת המשגר

"זאת כנראה גם הוכחה לטענה של ישראל נגד חמאס, שהוא משתמש באזור אזרחי מאוכלס בצפיפות על מנת לירות", המשיך הכתב. "אם אכן יחליטו לירות מפה רקטה, יהיו לזה השלכות מיידיות על כולם פה בסביבה".

הכתב סיפר עוד כי כבר בלילה הראשון שלו בעזה, שמע שיגור רקטה מאותה נקודה סמוך לבית המלון. מיד לאחר מכן פונה בית המלון מיושביו עקב אזהרה ישראלית. "בסופו של דבר ישראל לא תקפה", אמר הכתב, "אך אם חמאס יירה מפה, לא ברור מה יקרה".

שיגור מלב אוכלוסייה אזרחית (ארכיון) (רויטרס)

בהמשך הדיווח המצולם של הכתב נראים פעילי חמאס כשהם מסירים את האוהל הכחול מעל המשגר המוטמן, שבינתיים הונחו עליו אדמה וענפים על מנת להסוות אותו. כאמור, יממה לאחר הדיווח, דקות בלבד לפני כניסת הפסקת האש לתוקף, המשגר המוטמן שהקמתו תועדה - ירה לעבר ישראל.