אלבום משפחתי: התאחדו וחזרו הביתה אחרי כחודש

זמן קצר לאחר שהחל מבצע "צוק איתן" לקחה רומי כהן מקיבוץ ארז את ילדיה ונסעה לאחותה שמתגוררת בשרון. בעלה גויס בצו 8 וכמעט חודש שהם לא נפגשו. היום הם שבו כמשפחה מאוחדת לבית שבדרום, עם חששות לא מעטים. סיפור בתמונות

כמעט חודש חלף מאז שרומי ויובל כהן היו בפעם האחרונה בביתם שבקיבוץ ארז. יובל גויס לשירות מילואים בצו 8 ובו במקום החליטה רומי, בדומה לשאר ההורים ביישוב, לקחת את ילדיה, ליהי (5) ואלון (3) - ולנסוע לאחותה בקיבוץ גבעת-חיים איחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבי בוניטוב, אחותה של רומי, קיבלה את המשפחה הדרומית בזרועות פתוחות ויחדיו הם העבירו תקופה לא פשוטה כשהם אמנם נמצאים הרחק מאיום הרקטות. אך יקיריהם - יובל, בעלה של רומי ואדיר, בנה של דבי - היו שניהם בתוך רצועת עזה.

אמש (שני) חזר יובל מהמילואים. הוא נסע צפונה לגבעת חיים לאסוף את אשתו והילדים ובפעם הראשונה מזה 25 ימים נכנסו לביתם בקיבוץ. לא ניתן היה להתעלם מהחששות המלווים את החזרה למקום שרק בשבוע שעבר נחשפה מנהרה שצדה האחד בעזה וצדה השני מאות מטרים מפתח ביתם של משפחת כהן.

לקיבוץ ארז הם הגיעו לפני ארבע שנים במסגרת גרעין של תנועת "איילים" ועברו באמצעותה תהליך קליטה. יובל משוכנע שהם יישארו שם שנים רבות, רומי כבר לא בטוחה.