הרקטה האחרונה לפני הפסקת האש: נזק לבית פלסטיני

דקות לפני הפסקת האש חמאס נתן את "אקורד הסיום" במטח של רקטות לכיוון ישראל. אחת הרקטות נחתה בגדה המערבית ופגעה פגיעה ישירה בבית של משפחה מבית סאחור. לבית נגרם נזק רב ובגלל פגיעה בקווי החשמל נותק הזרם לחלקים גדולים בעיר. לא היו נפגעים

חמאס רצה לתת "מכת אש" אחרונה רגע לפני הפסקת האש וכמה דקות לפני 08:00 ירה מטח גדול של רקטות לכיוון ישראל. אלא שלפחות את אחת הרקטות הוא כנראה לא כיוון כפי שרצה, והיא פגעה פגיעה ישירה בבית בבית סאחור, כפר פלסטיני ליד בית לחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווח בסוכנות הידיעות "מען", דקות אחרי שנשמע קול נפץ עז באזור החלו צוותי הצלה רבים לזרום לאזור הנפילה. הם סגרו את האזור ופינו את התושבים שהתקהלו במקום. מהבדיקה בשטח עלה כי הרקטה שנורתה מעזה פגעה בבית של משפחה, גרמה למקום הרס רב והביאה לניתוק זרם החשמל בחלקים גדולים של הכפר. לא היו נפגעים בנפש.

מטח רקטות לפני הפסקת האש (AP)

"רקטה נפלה ליד הבית שלי"

"לפני חצי שעה אמרתי שלחמאס אין כל עניין בהפסקת אש, עכשיו שמעתי שרקטה של חמאס נפלה ליד הבית שלי בגדה המערבית", כתב בחשבון הטווייטר שלו, לאחר הירי, פעיל פוליטי פלסטיני-ירדני שעזב את הגדה לבריטניה.

באותו מטח נורו כחמש רקטות לעבר ישראל ואזעקות נשמעו בהרי יהודה, אזור השפלה, אשקלון אשדוד ויישובים נוספים בדרום. רקטה אחת התפוצצה ביישוב בשער הנגב וגרמה לנזק, ורקטה נוספת יורטה מעל אשדוד. לא היו נפגעים.