מטחי סיום? ירי לדרום, לשפלה וליהודה

10 דקות לפני כניסת הפסקת האש לתוקף, חמאס פתח בירי בכל הכוח גם לטווח ארוך. אזעקות נשמעו בעוטף עזה, אשדוד, ראשל"צ, רחובות, הרי יהודה, מעלה אדומים וביישובים נוספים. הפסקת האש נכנסה לתוקף ב-8:00

מטחי הסיום של "צוק איתן"? (רויטרס)

מטחים לפני הפסקת האש: דקות בודדות לפני השעה 8:00, מועד כניסתה של הפסקת האש לתוקפה, אזעקות נשמעו ביישובים רבים בארץ בהם: ראשון לציון, רמלה, רחובות, אשדוד, אשקלון, אזור באר שבע ויישובי עוטף עזה. אזעקות נשמעו גם במעלה אדומים וביישובים בגוש עציון. במקביל, החלו כוחות צה"ל לצאת מרצועת עזה לכיוון הגדר - שם יעמדו בכוננות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי רקטות שנורו במטחים האחרונים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל - אחת מהן מעל אשדוד, ואחרת מעל אשקלון. רקטה התפוצצה ביישוב במועצה האזורית שער הנגב, והרסיסים גרמו לנזק למספר בתים בסמוך, אך לא היו נפגעים. 

רקטה נפלה בשער הנגב (ישראל לנדר)

מוקדם יותר הבוקר, נשמעו אזעקות ביישובים במועצה האזורית לכיש. רקטה אחת אותרה לאחר שהתפוצצה בשטח פתוח באזור אשקלון. סמוך לשעה 00:50 יירטה מערכת כיפת ברזל שתי רקטות מעל שמי אשקלון לאחר שאזעקות נשמעו בעיר, באזור התעשייה הסמוך לה ובמועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או נפגעים כתוצאה מהירי.

בשל החשש המוקדם מירי לעבר ישראל לקראת הפסקת האש, הוחלט בנמל התעופה בן גוריון על סגירת המרחב האווירי בין השעות 07:00-08:15. כתוצאה מכך עוקבו המראות ונחיתות של 19 טיסות.

כוחות יוצאים מעזה

גורם צבאי: "נערכים להפרה של הפסקת האש"

"מבחינתנו המבצע לא נגמר - אנחנו ממשיכים להיות ערוכים ודרוכים", הבהיר הבוקר גורם צבאי בכיר וציין כי הכוחות שיחלו לצאת, עם כניסתה של הפסקת האש לתוקף יתמקמו באזור הגדר ויתקנו אותה.

הריסות בעזה (רויטרס)

לדבריו, חמאס ספג במהלך הלחימה בעזה מכה קשה. "הזרוע הצבאית של חמאס מאוד הופתעה - הם לא ציפו לפגיעה כזו. אנחנו מרגישים הצלחה בקרב הכוחות, אבל זה עוד לא הזמן לסיכומים".

82 אלף חיילי המילואים שגויסו, לא ישוחררו בשלב זה, מכיוון שבצה"ל נערכים לאפשרות שהפסקת האש תופר. "יש הנחיה לכוחות להגיב אם יהיה אש, אבל כרגע אנחנו רואים שחמאס רחוק מקווי המגע", הדגיש הגורם הבכיר.