אלמוני התקשר, במשטרה חששו מפיגוע. השיחה שהקפיצה את תל אביב

בזמן שכוחות המשטרה בירושלים התמודדו עם שני פיגועים ברחבי העיר, התקבלה שיחה במוקד 100 מאדם שסיפר כי הגיע לתל אביב על מנת לבצע פיגוע. השוטרות במוקד לא היססו והקפיצו כוחות רבים לסרוק את רחובות העיר

צירים רבים נחסמו. ארכיון

בשעה שבירושלים מתמודדים כוחות הביטחון עם שני פיגועי חבלה, שיחה קצרה למוקד המשטרה הביאה לבהלה ולצירים רבים שנחסמו ברחבי תל אביב. בשעות אחר הצהריים (שני) התקשר אלמוני למוקד 100 וסיפר כי הגיע לעיר על מנת לבצע פיגוע. שעות לאחר מכן הסירה המשטרה את המחסומים שהוצבו אך סריקות אחר החשוד עדיין נערכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל לאחר שהאלמוני אמר למוקדנית כי הוא הגיע לתל אביב מחברון כדי לבצע את הפיגוע, אך הוא התחרט. המוקדנית ביקשה לדעת היכן הוא נמצא, ולאחר שלא ענה העבירה את השיחה למנהלת המוקד. אחרי שהשיחה הועברה למנהלת המוקד, ניסתה אף היא לברר את מיקומו של החשוד אך ללא הצלחה. שניות ספורות לאחר מכן הוא ניתק את השיחה.

דנינו: "נטפל בכל איום"

במשטרה היו סבורים כי מדובר במעשה קונדס, אך בצל החשש מפיגועים נוספים הם התייחסו לכך ברצינות ופתחו בסריקות. יחד עם גורמי ביטחון נוספים ביצעו השוטרים סריקות ופעולות מודיעיניות על מנת לנסות לאתר את האדם שבשיחה. בעקבות האירוע, הורה מפקד מחוז תל אביב להגביר ולהרחיב את פעילות השוטרים ברחבי המחוז. יחד עם זאת, המשטרה קוראת לציבור לאור המתיחות בימים האחרונים להגביר את העירנות.

"אנחנו לא לוקחים סיכונים ונוקטים בכל הדרוש כדי לוודא וכדי להסיר את החשש והסיכון", אמר הערב מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, בריאיון למהדורה המרכזית. "נטפל בכל שיחה כזאת ובכל איום כזה. אנחנו פועלים בת"א עם כל הכוחות, כדי לוודא שאנחנו מסירים את האיום שעל פניו הוא מאוד חמור".