דודו של מבצע פיגוע הדריסה בירושלים: "השוטרים הרגו אותו בדם קר"

"הוא ברח ממתנחלים שיידו אבנים לעבר הדחפור ואז הייתה תאונה" - כך אמר דודו של מוחמד ג'עביס (23), המחבל מג'בל מוכבר שביצע את פיגוע הדריסה בשמואל הנביא בירושלים. "זה לא מתקבל על הדעת שבכל פעם הורגים נהג טרקטור ככה"

"בחור שקט". מוחמד ג'עביס

שעות ספורות אחרי פיגוע הדריסה באמצעות דחפור שביצע היום (שני) מוחמד ג'עביס (23), שגבה את חייו של אברהם וואלעס והביא לפציעתם של שבעה אחרים, מכחיש דודוֹ את האירוע ואומר כי אחיינו כלל לא התכוון לבצע מעשה שכזה. "הוא ברח ממתנחלים שיידו אבנים לעבר הדחפור", סיפר, "ואז הייתה תאונה. השוטרים הרגו אותו בדם קר". לדבריו, "הכיבוש מעוניין להראות את זה כמו אירוע על רקע לאומני כי זה מתאים לתקופה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מוחמד בחור שקט", המשיך הדוד. "זה לא מתקבל על הדעת שבכל פעם הורגים נהג טרקטור ככה. לפני שנתיים נהרג נהג טרקטור אחר באותה שיטה". 

זירת פיגוע הדריסה (רויטרס)

 המחבל ב-2009: "אני נגד פיגועי דריסה, לא כל מפעיל טרקטור הוא דורס"

ג'עביס, תושב שכונת ג'בל מוכבר, התבטא בעצמו לפני כמה שנים נגד ביצוע פיגועים באמצעות טרקטור: במרס 2009, לאחר פיגוע טרקטור נוסף שבוצע בירושלים, הפגינו עשרות בעלי טרקטור באצטדיון טדי - מחשש שעבודתם תיפגע, עקב פחד שנוצר בציבור הישראלי מפניהם, לפיו הם ינסו לבצע פיגוע דריסה. בין אותם 35 טרקטוריסטים היה גם מוחמד ג'עביס. "אנחנו מפחדים שאם חס וחלילה תהיה לנו תאונה, יחשבו שאנחנו מנסים לבצע פיגוע - ואז יהרגו אותנו בלי לשאול שאלות", סיפר אז לחדשות 2 Online.

"אנחנו מבקשים מהציבור הישראלי שיבין ולא ינקוט צעדים קיצוניים ללא הפעלת שיקול הדעת. היום כל טרקטוריסט בודק את הרכב שלו כמה פעמים בבוקר בכדי שלא תהיה לו איזושהי תקלה בבלמים שתוביל לתאונה - ואחר כך אין לדעת לאן זה יתגלגל", הוסיף.

"אנחנו נגד הדריסות, הטרקטורים שלנו הם הפרנסה שלנו, זה בשביל האוכל של הילדים שלנו", הוסיף אז ג'עביס. "אנחנו מעוניינים שהציבור ידע שלא כל מפעיל טרקטור הוא דורס. אינשאללה שהציבור הישראלי יבין שאנחנו בסדר ואנחנו עובדים כמו כולם ולא מחפשים בעיות".