"ההורים מתגעגעים". שיחה בין טייס לאחיו הלוחם

בין הלחימה באוויר ועל הקרקע במסגרת מבצע "צוק איתן", נרשמו בימים האחרונים מעט רגעי נחת, לאחר שבמהלך פעילות מבצעית נוצר קשר נדיר בין טייס קרב לאחיו הלוחם ביבשה. "ההורים מתגעגעים", אמר הטייס לאחיו. "מסור להם ד"ש ותגיד שאני בסדר", ענה לו הלוחם

בין רגעי הכאב והפחד שליוו את 28 ימי מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, ניתן למצוא גם רגעי נחת. במהלך ימי הלחימה המורכבים נוצר קשר בין טייס קרב של חיל האוויר, שנשלח להפציץ מטרות ברצועה, לבין אחיו, לוחם נח"ל שנמצא בין הכוחות הקרקעיים בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שמטוס הקרב חג מעל רצועת עזה, יצר הטייס קשר עם פלוגתו של אחיו ברשת הקשר הצה"לית וביקש לברר האם הוא נמצא בין החיילים. לאחר שקיבל אישור כי אחיו בין הלוחמים בפלוגה, הוא הוזעק למכשיר הקשר.

בהקלטה שפרסם דובר צה"ל ניתן לשמוע את השיחה המרגשת בין השניים. "ההורים מתגעגעים", אמר הטייס לאחיו. "הם מסרו ד"ש והביאו אוכל לחזית". לוחם הנח"ל השיב לאח: "קיבלתי את הפתק שהם מסרו לי. מסור להם ד"ש ותגיד להם שהכל בסדר".

לאחר השיחה בין השניים סיפר הטייס כי "במשך שבוע אחי הקטן היה בפנים ולא ידעתי מה קורה איתו, עד שבזמן שהיה לי בין משימות עליתי על התדר הגדודי שלו וביקשתי לדבר איתו". הטייס הוסיף: "התרגשתי מאוד לשמוע את קולו".

"בתור טייס מסוקי קרב, תפקידי לסייע מקרוב לכוחות היבשה שמכוונים אותי בזמן אמת", הוא סיכם את החוויה. "כל מי שעובדים יחד איתו הוא כמו משפחה".