השוטר שחיסל את המחבל משחזר: "רוקנתי עליו את כל המחסנית"

הסוהר אריאל טוויטו היה בדרכו חזרה ממשמרת בבית המשפט כשראה לפתע טרקטור מכה עם כף אוטובוס שעמד בתחנה. הוא לא היסס רץ לעבר הטרקטור וירה לעבר המחבל. המחבל רק נפצע והצליח לזרוק את טוויטו מהטרקטור. אז נחלץ השוטר אורון שושן לעזרתו ירה מהצד השני לעבר המפגע וחיסל אותו. עתה השניים שהפכו לגיבורי היום משחזרים

אריאל טוויטו, סוהר מיחידת "נחשון", הפך לאחד מגיבורי היום לאחר שירה במחבל בפיגוע הטרקטור בירושלים, וביחד עם שוטר נוסף חיסל אותו. ממיטתו בבית החולים היום (ב') אחר הצהריים שיחזר טוויטו את הרגעים שבהם הבין כי הוא רואה לנגד עיניו פיגוע ופעל בנחישות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טוויטו וחברו אלעד, סוהר נוסף ביחידה, סיימו בדיוק משמרת בבית המשפט המחוזי בירושלים והחלו לצעוד לכיוון תחנת האוטובוס כשלפתע שמעו צעקות ומחזה מחריד נגלה לעיניהם.

האוטובוס שהתהפך (Flash 90)

"מהרגע הראשון ידעתי שזה פיגוע", תיאר טוויטו. "האוטובוס עמד בתחנה ואם הטרקטור היה רוצה לעבור הוא היה יכול לנסוע בשקט. אבל הוא הרים את הכף ונעץ אותה באוטובוס. רצתי מיד לכיוון הטרקטור, למחבל עצמו, ויריתי בו כדור או שניים. ראיתי שיורד לו דם מהפה והוא התחיל לנסוע לעברי".

למרות הכל, לא איבד הסוהר את העשתונות. "עברתי לצד השני של הדלת, יריתי עוד כדורים לכיוון הגוף שלו וראיתי שהוא מתמוטט. הוא סובב את הטרקטור וזרק אותי. קמתי מהכביש ובשניות נתתי עוד 2-3 יריות. כל הכדורים נגמרו לי ואז הגיעו מהמשטרה וירו גם".

זירת האירוע (יוסף ששון)

"נסעתי נגד כיוון התנועה ורצתי לטרקטור"

מי שהגיע לזירה היה רפ"ק אורון שושן, קצין אג"מ מתחנת לב הבירה, שחזה גם הוא בפיגוע והחל לפעול. "קיבלתי דיווח על אירוע של טרקטור משתולל", שיחזר שושן. "לקחתי את הקטנוע ונסעתי ברחוב בניגוד לכיוון התנועה עד שהגעתי לזירה. ראיתי אוטובוס הפוך ואת הטרקטור ממשיך להשתולל, ומיד הבנתי שזה פיגוע".

קצין המשטרה שלף את האקדח ורץ מהעבר השני לכיוון חלון הדחפור. "הדלת היתה פתוחה ויריתי מחסנית שלמה למרכז הגוף של המחבל. אז הבנתי שהוא עדיין חי, החלפתי מחסניות ויריתי בראשו שתי יריות".

רפ"ק אורן שושן, היום (חדשות 2)

אלעד, חברו של טוויטו, שהיה איתו בזירה תיאר אף הוא את האירוע מנקודת מבטו: "שמענו צעקות: 'הצילו הצילו, פיגוע, פיגוע', ואתה מאבד את עצמך", הוא סיפר. "התעשתנו על עצמנו, רצנו לכיוון וראינו טרקטור נועץ את שיני הכף בגג האוטובוס".

לדבריו, חלק מהאזרחים בזירה היו מבוהלים מאוד וחלקם רצו לכיוון האוטובוס בניסיון להוריד את הנהג ככל הנראה ולסייע לו. "אם לא היינו עוצרים את מה שהיה שם היו עוד נפגעים", הוא ציין. בפיגוע נרצח עובר אורח שנדרס על ידי המחבל, ושבעה בני אדם נפצעו. כיוון שהאוטובוס היה ריק, ובזכות גבורתם של הסוהר והשוטר, נמנע אסון גדול עוד יותר.