שני פצועים קל מפצמ"ר בעוטף עזה

לצד הירי הנמשך לעבר הדרום, הוקפצו כוחות עם נגמ"שים לאזור המועצה האזורית שער הנגב בעקבות חשש לאירוע ביטחוני. שני בני אדם נפצעו קל מפצמ"ר בשדות נגב. זמן קצר לאחר מכן, בתום סריקות, הוסר החשש לאירוע. רה"מ נתניהו בסיום דיון ביטחוני: המערכה בעזה נמשכת. אחרי סיום הטיפול במנהרות תפעל ישראל עד שיופסק הירי

המבצע נמשך. ארכיון (AP)

כוחות צבא וביטחון הוקפצו בצהריים (שני) לכיוון המועצה האזורית שער הנגב בעקבות חשש לאירוע ביטחוני במקום. זמן קצר לאחר מכן, בתום סריקות נרחבות - הוסר החשש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, נמשך הירי לעבר יישובי עוטף עזה. שני בני אדם נפצעו קל מנפילת פצצת מרגמה במועצה האזורית שדות נגב. "המערכה בעזה נמשכת. מה שעומד בפני סיום זה הטיפול של צה"ל במנהרות", הדגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו בסיום דיון ביטחוני בפיקוד דרום בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד.

עוד הוסיף נתניהו כי גם אחרי סיום הטיפול במנהרות תפעל ישראל: "המבצע הזה יסתיים רק כשיושב השקט והביטחון לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל. אנחנו פגענו פגיעה קשה מאוד בחמאס ובארגוני הטרור. אין לנו שום כוונה לפגוע בתושבי עזה, מי שפוגע בהם הלכה למעשה זה החמאס, שגם מונע מהם סיוע הומניטארי".

שר המודיעין יובל שטייניץ ערך ביקור במתקני הפיתוח והייצור של מערכות כיפת ברזל ברפאל והתייחס למערכה בדרום. "במהלך הימים הקרובים נצטרך להחליט בהתאם להתפתחויות, בשטח אם פנינו להפסקת אש והסדרה - או להסלמה מחודשת של המערכה ואף להכרעה", אמר השר שטייניץ.

ירושלים: פיגוע דריסה ואירוע ירי

מוקדם יותר בירושלים נפגע חייל בן 20 בפלג גופו העליון מירי של רוכב קטנוע בכניסה למנהרת הר הצופים. הוא פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר. המשטרה מנהלת מרדף בניסיון לתפוס את היורה שנמלט.

כשלוש שעות קודם לכן נהרג אדם אחד ושבעה נפצעו בפיגוע דריסה של דחפור בבירה. מצבם של הפצועים, בהם נהג האוטובוס, מוגדר קל. שני שוטרים וסוהר של יחידת "נחשון" שהגיעו למקום פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו. הנהג, מוחמד ג'עביס, תושב ג'בל-מוכאבר במזרח ירושלים, היה מוכר למשטרה בעקבות אירוע לאומני קודם.